بازنمایی رسوم روم باستان در ایتالیکای اسپانیا

بازنمایی رسوم روم باستان در ایتالیکای اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هر ساله بیش از یکصد نمایشگر(هنرور بازنمایی رویدادهای تاریخی) در ایتالیکا، شهر باستانی و مقر اصلی تراژان و هادریانوس، دو قیصر امپراتوری روم در اسپانیای کنونی جمع می شوند تا مهمترین رویداد در جنوب اسپان

آگهی

هر ساله بیش از یکصد نمایشگر(هنرور بازنمایی رویدادهای تاریخی) در ایتالیکا، شهر باستانی و مقر اصلی تراژان و هادریانوس، دو قیصر امپراتوری روم در اسپانیای کنونی جمع می شوند تا مهمترین رویداد در جنوب اسپانیا را که توسط مجموعه باستانشناسی ایتالیکا برنامه ریزی شده جشن بگیرند. این رویداد فرهنگی و تاریخی میزبان ۷۵۰۰ گردشگر است.

خاویر سانتانا، مدیر انجمن رومانا هیسپانیا و هماهنگ کننده این رویداد فرهنگی در این باره گفت: «هدف ما آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ رومی هاست. برای این منظور کارگاه های مختلفی با محورهای مدنی، نظامی و مذهبی در نظر گرفته ایم.»

امسال اعضای شش انجمن فعال در نمایش تئاتر رومی به بازنمایی جنبه های مختلف رسوم آن زمان از جمله نبرد گلادیاتورها پرداخته اند. در ورودی آمفی تئاتر، نمایشگران آیین سنتی مربوط به الهه وستا را بازنمایی کردند. رزم نظامی هم بخش اصلی این بازنمایی را تشکیل می دهد. هر گروه با تمرینات لازم در زمینه پوشیدن لباس های رزم و در دست گرفتن سلاح های سپاه روم خود را آماده رزم می کند.

سال ۲۰۱۷ مصادف با هزار و نهصدمین سالگرد مرگ تراژان و به قدرت رسیدن هادریانوس است. در طول زمامداری او یک بنای یادبود در شهر ایتالیکا ساخته شد. ۱۹ قرن بعد چند سازمان مدنی در پیشنهادی به یونسکو خواستار ثبت این بنا در فهرست میراث جهانی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟