بازنمایی رسوم روم باستان در ایتالیکای اسپانیا

بازنمایی رسوم روم باستان در ایتالیکای اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هر ساله بیش از یکصد نمایشگر(هنرور بازنمایی رویدادهای تاریخی) در ایتالیکا، شهر باستانی و مقر اصلی تراژان و هادریانوس، دو قیصر امپراتوری روم در اسپانیای کنونی جمع می شوند تا مهمترین رویداد در جنوب اسپان

آگهی

هر ساله بیش از یکصد نمایشگر(هنرور بازنمایی رویدادهای تاریخی) در ایتالیکا، شهر باستانی و مقر اصلی تراژان و هادریانوس، دو قیصر امپراتوری روم در اسپانیای کنونی جمع می شوند تا مهمترین رویداد در جنوب اسپانیا را که توسط مجموعه باستانشناسی ایتالیکا برنامه ریزی شده جشن بگیرند. این رویداد فرهنگی و تاریخی میزبان ۷۵۰۰ گردشگر است.

خاویر سانتانا، مدیر انجمن رومانا هیسپانیا و هماهنگ کننده این رویداد فرهنگی در این باره گفت: «هدف ما آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ رومی هاست. برای این منظور کارگاه های مختلفی با محورهای مدنی، نظامی و مذهبی در نظر گرفته ایم.»

امسال اعضای شش انجمن فعال در نمایش تئاتر رومی به بازنمایی جنبه های مختلف رسوم آن زمان از جمله نبرد گلادیاتورها پرداخته اند. در ورودی آمفی تئاتر، نمایشگران آیین سنتی مربوط به الهه وستا را بازنمایی کردند. رزم نظامی هم بخش اصلی این بازنمایی را تشکیل می دهد. هر گروه با تمرینات لازم در زمینه پوشیدن لباس های رزم و در دست گرفتن سلاح های سپاه روم خود را آماده رزم می کند.

سال ۲۰۱۷ مصادف با هزار و نهصدمین سالگرد مرگ تراژان و به قدرت رسیدن هادریانوس است. در طول زمامداری او یک بنای یادبود در شهر ایتالیکا ساخته شد. ۱۹ قرن بعد چند سازمان مدنی در پیشنهادی به یونسکو خواستار ثبت این بنا در فهرست میراث جهانی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی با شعار «لختش کنید»؛ دختران نوجوان اسپانیایی قربانی پخش تصاویر برهنه جعلی شدند

دادگاه بوسه زورکی؛ روبیالس حتی حق ندارد از ۲۰۰ متری هرموسو هم بگذرد

جذب نیرو برای اوکراین توسط شرکت «جی‌.او‌.ای تاکتیکال» چه تفاوتی با فعالیت واگنر برای روسیه دارد؟