پارلمان اروپا لغو مصونیت مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه را به رای می گذارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پارلمان اروپا لغو مصونیت مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه را به رای می گذارد

کمیسیون امور قضایی پارلمان اروپا روز سه شنبه به نفع لغو مصونیت مارین لوپن نماینده پارلمان اروپا و کاندیدای راست های افراطی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه رای داد. مارین لوپن روز سه شنبه در دیدار از نمایشگاه کشاورزی پاریس از چنین تصمیمی در کمیسیون امور قضایی پارلمان اروپا مطلع شد.

همه نمایندگان پارلمان باید روز پنج شنبه این موضوع را به رای بگذارند اما بطور معمول نمایندگان رای کمیسیون قضایی را تایید می کنند.

درخواست لغو مصونیت مارین لوپن از سوی دستگاه قضایی فرانسه و به دلیل آنکه وی عکس های اعمال بشدت خشونت بار گروه داعش را روی حساب توئیترش منتشر کرده، مطرح شده است.


موضوع از ماه دسامبر ۲۰۱۵ آغاز شد که یک روزنامه نگار رادیو «آر ام سی» فرانسه، جهادگرایان فرانسوی داعش و افزایش محبوبیت جبهه ملی فرانسه (حزب مارین لوپن) از نظر هویتی با یکدیگر مقایسه کرده بود. مارین لوپن در واکنش به تحلیل این روزنامه نگار سه عکس بشدت خشونت بار از آدم کشی داعش منتشر کرد و نوشـت: «این داعش است.»

پارلمان اروپا همچنین بر سر شغل های ساختگی دستیاران پارلمانی مارین لوپن از وی خواسته است مبلغ ۳۴۰ هزار یورو را به این نهاد باز گرداند.