Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

۳۲ پناهجوی در معرض اخراج افغان از دست پلیس آلمان گریخته اند

۳۲ پناهجوی در معرض اخراج افغان از دست پلیس آلمان گریخته اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که ۳۲ پناهجوی افغان که درخواست پناهندگیشان از سوی این کشور رد شده بود، موفق شده اند از دست پلیس بگریزند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قرار بوده این ۳۲ نفر روز پنجشنبه همراه با ۱۸ پناهجوی دیگر به افغانستان عودت داده شوند.

توبیاس پلت، سخنگوی وزارت کشور آلمان با تایید این خبر گفت: «شمار پناهجویان پرواز [پنجشنبه] به مقصد کابل ۵۰ نفر پیش‌بینی شده بود اما سرانجام تعداد بسیار کمتری در این هواپیما حضور داشتند.» به گفته این مقام امنیتی، تنها سه تن از پناهجویان حکم عدم تمدید کارت اقامت خود را دیده اند [حضوری دریافت کرده] و بقیه ناپدید شده اند. شماری از آن‌ها در کلیساها مخفی شده و برخی دیگر عذر بیماری آورده [و در اداره مهاجرت حضور نیافتند].»

Abschiebe-Desaster – Afghanen tauchten vor dem Abflug ab https://t.co/2pEBvpOmvIpic.twitter.com/WbRmkShXyZ

— BILD (@BILD) 24 février 2017

همزمان هفته‌نامه بیلد آلمان هم با تمسخر ناتوانی پلیس گزارش کرده که دست‌کم پنج تن از پناهجویانی که قرار بوده به افغانستان بازگردانده شوند در کلیساها مخفی شده اند. این نشریه، می‌گوید که ۶۸ مامور پلیس، دو پزشک و یک مترجم هواپیمای ۱۰ پناهجوی اخراج شده افغان را تا فرودگاه کابل همراهی کردند و به این ترتیب بازگرداندن این افرد حدود ۱۰۰هزار یورو برای دولت آلمان هزینه در برداشته است.

پناه بردن مهاجران غیرقانونی به کلیساها یکی از دردسرهای مقام‌های امنیتی آلمان است؛ درحالی که قانون فدرال در این‌باره ساکت است، در صورت عدم تمایل کشیش‌ها به همکاری با پلیس نیروهای انتظامی مجبورند برخلاف تمایل خود، به زور وارد کلیساها شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه پلیس آلمان در ماه‌های گذشته با صدها مورد از این دست مواجه شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان ۱۸ پناهجوی دیگر را به افغانستان بازگرداند

اتهام جاسوسی به ایران و دو کشور دیگر؛ وزیر کشور آلمان وضعیت امنیتی را «متشنج» توصیف کرد

غرق شدن دو قایق پناهجویان در سواحل ایتالیا؛ ده‌ها نفر جان باختند و ناپدید شدند