Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

از سرگیری مذاکرات صلح سوریه در ژنو

از سرگیری مذاکرات صلح سوریه در ژنو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات صلح سوریه روز پنجشنبه بیست و سوم فوریه، تحت نظارت سازمان ملل متحد در ژنو مجددا از سر گرفته شد.

آگهی

مذاکرات صلح سوریه روز پنجشنبه بیست و سوم فوریه، تحت نظارت سازمان ملل متحد در ژنو مجددا از سر گرفته شد.

انتظار می رود که مذاکرات این دوره با حضور نمایندگان مخالفان دولت سوریه، نمایندگان دولت بشار اسد و نمایندگان کشورهای درگیر در مسائل این کشور، با محور انتقال قدرت در سوریه صورت گیرد.

روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل سوریه در این مورد می گوید: «رژیم سوریه و در پشت آنها ایران از اینکه در این دوره از مذاکرات در مورد انتقال قدرت سیاسی صحبت شود خرسند نیستند. به همین دلیل ما شاهد مطرح کردن مسائل ثانویه برای دور شدن از موضوع مذاکرات خواهیم بود.»

این روزنامه نگار نزدیک به مخالفان دولت سوریه معتقد است که رسیدن به نتیجه در این دوره از مذاکرات مشکل خواهد بود. او می گوید: «فکر می کنم که رسیدن به نتیجه مشکل خواهد بود زیرا نقش ایالات متحده در این مذاکرات مشخص نیست و آمریکا ترجیح داده که تنها نظارت داشته باشد تا اینکه نقش موثرتری ایفا کند. این نقطه ضعف این گفتگوهاست.»

پیش شرط مخالفان دولت سوریه در مذاکرات صلح، انتقال قدرت سیاسی و کناره گیری بشار اسد است. اما پیشرویهای دولت این کشور در حلب و باز پس گیری مناطق بسیاری از مخالفان با کمک ایران و روسیه، نزدیک شدن ترکیه متحد مخالفان به مواضع روسیه و تردید در حضور آمریکا پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، شرایط این کشور را از زمان آخرین مذاکرات در آوریل سال گذشته در ژنو تغییر داده است.

خبرنگار یورونیوز از ژنو گزارش می دهد: «دوباره چشم مردم سوریه به مقر سازمان ملل متحد در ژنو دوخته شده است؛ جائیکه دو طرف درگیر مجددا برای رسیدن به توافق برای حل بحران سوریه سخت تلاش می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه آزادسازی شهر الباب سوریه توسط نیروهای تحت حمایت خود را تائید کرد

آیا مذاکرات صلح سوریه نتیجه بخش خواهد بود؟

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است