ترکیه آزادسازی شهر الباب سوریه توسط نیروهای تحت حمایت خود را تائید کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترکیه آزادسازی شهر الباب سوریه توسط نیروهای تحت حمایت خود را تائید کرد

ترکیه اعلام کرد که نیروهای مسلح ارتش آزاد سوریه تحت حمایت این کشور کنترل کامل شهر الباب در استان حلب را در دست گرفته و مشغول پاکسازی مناطق مین گذاری شده هستند.

ارتش آزاد سوریه با حمایت تانکها، جنگنده ها و نیروهای ویژه ترکیه وارد مرکز شهر الباب شدند. این شهر برای هفته ها در محاصره نیروهای مختلف درگیر در سوریه از جمله نیروهای کرد و ارتش دولت سوریه بود.

فیکری ایشیک، وزیر دفاع ترکیه گفت: «زمانی که عملیات جستجو و پاکسازی تمام شود می توانیم بگوییم که نشانه های داعش را از شهر پاک کرده ایم و تا رسیدن به آن زمان زیادی نمانده است.»

ترکیه عملیات «سپر فرات» را در ماه اوت سال گذشته میلادی با هدف دور کردن نیروهای داعش از مرزهای خود و جلوگیری از پیشروی گروه های کرد مسلح آغاز کرد.

آزادسازی شهر الباب به ایده ترکیه برای تشکیل منطقه منطقه امن میان مرزهای این کشور و مناطق تحت اشغال نیروهای داعش کمک می کند و به نیروها تحت حمایت آنکارا اجازه می دهد تا به شهر رقه مرکز گروه داعش فشار بیشتری وارد آورند.

ارتش آزاد سوریه ائتلافی از اعراب سوریه و ترکمن ها از ماه دسامبر سال گذشته میلادی به کمک ترکیه عملیات حمله به شهر الباب را آغاز کردند.