امانوئل مکرون نامزد ریاست جمهوری فرانسه با ترزا می در لندن دیدار کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
امانوئل مکرون نامزد ریاست جمهوری فرانسه با ترزا می در لندن دیدار کرد

امانوئل مکرون، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه برای دیدار با تراز می، نخست وزیر بریتانیا و برگزاری یک تجمع انتخاباتی با اتباع فرانسوی مقیم این کشور به لندن سفر کرد.

جزئیات گفت و گو میان ترزا می و امانوئل مکرون اعلام نشده اما موضوع خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا در این دیدار مورد بحث قرار گرفته است.

نامزد مستقل ریاست جمهوری ۲۰۱۷ در فرانسه در جریان دیدار خود با شهروندان فرانسوی در لندن هم به این موضوع اشاره کرد و گفت : «حفظ اروپا، حفظ بازار مشترک و اتحادیۀ اروپا در حال حاضر از مسائل مهم است. اگر ما به خوبی مذاکرات برکسیت را برگزار نکنیم، همه ما تضعیف خواهیم شد. البته در این میان از منافع فرانسه دفاع خواهیم کرد.»

نزدیک به ۳۰۰ هزار تبعۀ فرانسوی در بریتانیا زندگی می کنند و آرای این تعداد در انتخاب رئیس جمهوری آینده می تواند سرنوشت ساز باشد. طبق نظرسنجی ها، مارین لوپن، رهبر جبهۀ ملی و امانوئل مکرون بیشترین شانس را برای راهیابی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دارند.

این انتخابات تحت تاثیر مسائل مطرح شده در رابطه با سواستفاده مالی از سوی فرانسوآ فیون، نامزد جمهوریخواهان و مارین لوپن، نامزد راست افراطی قرار دارد. افشای فساد مالی و سواستفاده این نامزدها اعتراض های زیادی را در فرانسه علیه فساد مالی سیاستمداران برانگیخته است.

دور نخست این انتخابات در روز ۲۷ آوریل و دور دوم آن نیز هفتم ماه مه برگزار می شود.