Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش ها به حکم دادگاه اسرائیل برای سربازی که یک فلسطینی مصدوم را کشت

واکنش ها به حکم دادگاه اسرائیل برای سربازی که یک فلسطینی مصدوم را کشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هجده ماه زندان مجازات تعیین شده از سوی دادگاه نظامی اسرائیل برای سربازی است که سال گذشته در الخلیل یک فلسطینی مصدوم و بی دفاع را که نقش زمین شده بود با تیر خلاص به قتل…

آگهی

هجده ماه زندان مجازات تعیین شده از سوی دادگاه نظامی اسرائیل برای سربازی است که سال گذشته در الخلیل یک فلسطینی مصدوم و بی دفاع را که نقش زمین شده بود با تیر خلاص به قتل رساند.

با اینکه دادستان ها برای او تنها ۳ تا ۵ سال زندان درخواست کرده بودند، اما حکم دادگاه بسیار سبکتر از آنچه انتظار می رفت بود.

دادستان این پرونده در ارتباط با حکم دادگاه گفت:«حکم امروز دادگاه حامل پیام مهمی بود به تمامی سربازان و فرماندهان ارتش. حفاظت از ارزش های نظامی و دفاع از درستی ارتش مهم است. روشن است که امروز، روز دشواری برای خانواده مقتول است اما عدالت باید اجرا شود.»

دادگاه پیشتر الور آزاریا سرباز ۲۰ ساله اسرائیلی-فرانسوی را گناهگار شناحته بود و انتظار می رفت که او تا ۲۰ سال از زندگیش را در حبس بگذراند.

خانواده مقتول ضمن انتقاد از دادگاه، حکم مذکور را مضحک خوانده اند. پدر او حکم را ناعادلانه خواند و گفت: «می خواهم چیزی را روشن کنم. چنین مجازاتی برای گرفتن جان کسی یک شوخی است و نه حکمی از سوی دادگاه. اگر یکی از ما حیوانی کشته بودیم خدا می داند آنها چه مجازات طولانی در نظر می گرفتند. آنها ما را به بازی گرفته اند.»

گرچه مقام های سیاسی اسرائیل خواستار بخشیدن سرباز مجرم شده بودند اما فلسطینی ها بر این باورند که حکم مذکور سربازان اسرائیل را در اعمال خشونت بیشتر علیه فلسطینی ها جسورتر خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۷ سال زندان برای کارمند کنسولگری فرانسه در اورشلیم به جرم قاچاق اسلحه

سرنوشت نوار غزه پس از جنگ؛ نتانیاهو ساز خود را می‌زند،‌ وزیر دفاع مخالف می‌کند

تامین‌کنندگان اصلی جنگ‌افزارهای اسرائيل چه کشورهایی هستند؟