با بارانهای در راه، خطر شکسته شدن سد اوروویل بقوت خود باقی است

با بارانهای در راه، خطر شکسته شدن سد اوروویل بقوت خود باقی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از شهروندان کالیفرنیا که به دلیل احتمال شکسسته شدن بخشی از سد اوروویل مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده بودند، اجازه یافتند با احتیاط به محل زندگی خود…

آگهی

نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از شهروندان کالیفرنیا که به دلیل احتمال شکسسته شدن بخشی از سد اوروویل مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده بودند، اجازه یافتند با احتیاط به محل زندگی خود بازگردند. با این حال مقامات کالیفرنیا می گویند خطر ریزش و سرازیر شدن آب دریاچۀ پشت این سد به سمت شهر اوروویل هنوز به طور کامل برطرف نشده است.

فرماندار این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرده و در نامه ای از کاخ سفید کمک شده است. احتمال بارش باران و طوفان نیز خطر شکسته شدن این سد را که بزرگترین سد آمریکاست افزایش داده است.

بیل کرویل، مسئول سازمان هواشناسی کالیفرنیا با هشدار در مورد بارش باران می گوید: « سرریز شدن آب از چهار روز گذشته به کنترل درآمده اما لازم است به این نکته توجه کنیم که طی روزهای پیش رو طوفان خواهیم داشت، هر چند کوچک هستند اما باید برای روزهای باقی مانده و فصل بارانی آماده بشویم.»

ارتفاع این سد ۲۳۵ متر است و مقامات کالیفرنیا می گویند طی روزهای گذشته توانسته اند با آزاد کردن ۳۰۰۰ مترمکعب آب در ثانیه، ۱۵ متر از سطح دریاچۀ پشت این سد را کاهش بدهند. به گفتۀ مقامات کالیفرنیا دیوارۀ اصلی این سد سالم است اما بخش جانبی سد اوروویل شکسته شده و با استفاده از کیسه های شن چند تنی این دیواره را به طور موقت ترمیم شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاجعه‌بارترین سوانح فروریختن پل در ایالات متحده بر اثر برخورد کشتی‌‌ها

زنی که با اسلحه وارد اتاق دستگاه ام‌آ‌‌ر‌آی شده بود به دلیل اصابت گلوله به نشیمنگاهش بستری شد

شکایت از سرویس نقشه گوگل به اتهام هدایت کردن مرد سوار بر خودرو به سمت «پل مرگ»