Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر کار ایران از توزیع سبد حمایت غذایی برای ۱۱ میلیون ایرانی خبر داد

وزیر کار ایران از توزیع سبد حمایت غذایی برای ۱۱ میلیون ایرانی خبر داد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه از توزیع یک «بسته حمایت غذایی» برای ۱۱ میلیون ایرانی خبر داد و گفت: توزیع این بسته‌های حمایتی از روزهای آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران وزیر کار افزود: «ارزش این بسته‌های غذایی از ۳۵ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان متفاوت است و به تعداد افراد خانواده بستگی دارد، به این صورت که ارزش هر بسته‌ غذایی برای خانوار تک نفره در هر مرحله از توزیع بسته حمایت غذایی، ۳۰۰ هزار ریال، خانوار دو نفره ۶۰۰ هزار ریال و خانوارهای بیش از دو نفر، به ازای هر نفر اضافی ۱۰۰ هزار ریال و در هر خانوار حداکثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است.»

علی ربیعی گفت: «افراد نیازمند دریافت این بسته‌ها، طبق شناسایی انجام شده حدود ۱۱ میلیون نفر هستند که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند [و برای دریافت این بسته] به آنها پیامک‌ ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای دریافت بسته حمایت غذایی خود اقدام کنند.»


نحوه توزیع سبدهای کالا منجر به انتقادهای فراوان از دولت یازدهم شد و حسن روحانی در نهایت مجبور به عذرخواهی شد

طرح توزیع بسته‌های حمایت غذایی از تیر ماه سال ۱۳۹۳ در دولت حسن روحانی آغاز شد. در آن زمان، نحوه توزیع سبدهای کالا منجر به انتقادهای فراوان از دولت یازدهم شد و حسن روحانی مجبور به عذرخواهی شد. رئیس جمهور ایران گفته بود:‌ «اگر مردم در زمینه سبد کالا به زحمتی افتادند٬ من به عنوان رئیس جمهور از آنها عذرخواهی می‌کنم.»

در سال ۱۳۹۵ نیز در ماه رمضان یک بسته سبد غذایی توزیع شد که بر اساس گزارش‌ها ارزش ریالی آن بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بود. علی‌اکبر سیاری، معاون وزیر بهداشت ایران چندی قبل گفته بود که ۳۰ درصد از مردم ایران گرسنه هستند و نان برای خوردن ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟