وزیر کار ایران از توزیع سبد حمایت غذایی برای ۱۱ میلیون ایرانی خبر داد

وزیر کار ایران از توزیع سبد حمایت غذایی برای ۱۱ میلیون ایرانی خبر داد
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه از توزیع یک «بسته حمایت غذایی» برای ۱۱ میلیون ایرانی خبر داد و گفت: توزیع این بسته‌های حمایتی از روزهای آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران وزیر کار افزود: «ارزش این بسته‌های غذایی از ۳۵ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان متفاوت است و به تعداد افراد خانواده بستگی دارد، به این صورت که ارزش هر بسته‌ غذایی برای خانوار تک نفره در هر مرحله از توزیع بسته حمایت غذایی، ۳۰۰ هزار ریال، خانوار دو نفره ۶۰۰ هزار ریال و خانوارهای بیش از دو نفر، به ازای هر نفر اضافی ۱۰۰ هزار ریال و در هر خانوار حداکثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است.»

علی ربیعی گفت: «افراد نیازمند دریافت این بسته‌ها، طبق شناسایی انجام شده حدود ۱۱ میلیون نفر هستند که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند [و برای دریافت این بسته] به آنها پیامک‌ ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای دریافت بسته حمایت غذایی خود اقدام کنند.»


نحوه توزیع سبدهای کالا منجر به انتقادهای فراوان از دولت یازدهم شد و حسن روحانی در نهایت مجبور به عذرخواهی شد

طرح توزیع بسته‌های حمایت غذایی از تیر ماه سال ۱۳۹۳ در دولت حسن روحانی آغاز شد. در آن زمان، نحوه توزیع سبدهای کالا منجر به انتقادهای فراوان از دولت یازدهم شد و حسن روحانی مجبور به عذرخواهی شد. رئیس جمهور ایران گفته بود:‌ «اگر مردم در زمینه سبد کالا به زحمتی افتادند٬ من به عنوان رئیس جمهور از آنها عذرخواهی می‌کنم.»

در سال ۱۳۹۵ نیز در ماه رمضان یک بسته سبد غذایی توزیع شد که بر اساس گزارش‌ها ارزش ریالی آن بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان بود. علی‌اکبر سیاری، معاون وزیر بهداشت ایران چندی قبل گفته بود که ۳۰ درصد از مردم ایران گرسنه هستند و نان برای خوردن ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

عفو بین‌الملل: جمهوری اسلامی از تجاوز به عنوان ابزار سرکوب معترضان «زن، زندگی، آزادی» استفاده کرد

آیا وزیر خارجه عمان در سفر به تهران حامل پیام آمریکا برای ایران بود؟