هشدار عفو بین‌الملل: احتمال صدور حکم اعدام برای احمد رضا جلالی

هشدار عفو بین‌الملل: احتمال صدور حکم اعدام برای احمد رضا جلالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان عفو بین‌الملل روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای از احتمال صدور حکم اعدام برای احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی مقیم سوئد که در آوریل ۲۰۱۶ در ایران بازداشت شده است خبر داد.

آقای جلالی که تخصص پزشکی بحران دارد، برای شرکت در یک کارگاه آموزشی مدیریت بحران و به دعوت دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز به ایران سفر کرده بود.

به گزارش عفو بین‌الملل، این پزشک ۴۵ ساله، سه روز قبل از ترک ایران به مقصد سوئد توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از یک هفته نگهداری در مکانی نامعلوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او سه ماه را در سلول انفرادی گذرانده است.

وکیل آقای جلالی به عفو بین‌الملل گفته که مقامات قضایی ایران ادعانامه و زمان و چگونگی محاکمه موکلش را به او اطلاع نداده و گفته اند که نمی تواند محتویات پرونده را مطالعه کند.

ویدا مهران‌نیا، همسر آقای جلالی به دویچه وله گفته است که قاضی صلواتی شفاها به همسرش گفته که «حکم او اعدام است.» به گفته خانم مهران‌نیا، قاضی صلواتی تاکید کرده که دادگاه نهایی برای اعلام حکم احمدرضا جلالی دو هفته دیگر تشکیل خواهد شد.

عفو بین‌الملل در بیانیه خود یادآور شده که احمد رضا جلالی تحت فشار شدید قرار داشته تا بیانیه‌ای مبنی بر اعتراف به «جاسوسی برای دولت متخاصم» را امضا کند. او پس از هفت ماه به زندان اوین منتقل شده و در آنجا با وکیل خود دیدار کرده است.

آقای جلالی به گفته همسرش از حدود یک ماه و نیم پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پخش اعتراف‌های احمدرضا جلالی از تلویزیون دولتی ایران

ایران و اسرائیل؛ چگونه دو کشور متحد به دشمنان قسم‌خورده تبدیل شدند؟

رویارویی مستقیم نظامی با اسرائیل چه تاثیری بر زندگی شهروندان عادی ایران می‌گذارد؟