مخالفت دادگاه تجدیدنظر آمریکا با اجرای دوباره فرمان جنجال برانگیز ترامپ

مخالفت دادگاه تجدیدنظر آمریکا با اجرای دوباره فرمان جنجال برانگیز ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه تجدیدنظری در آمریکا درخواست وزارت دادگستری در خصوص به جریان افتادن دوباره فرمان جنجال برانگیز دونالد ترامپ را رد کرد.

آگهی

دادگاه تجدیدنظری در آمریکا درخواست وزارت دادگستری در خصوص به جریان افتادن دوباره فرمان جنجال برانگیز دونالد ترامپ را رد کرد.

Justice Department appeals judge's immigration order https://t.co/MPLkTDoTT3pic.twitter.com/XCZ1qQDbeo

— Reuters Top News (@Reuters) February 5, 2017

رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته طی حکمی دستور ممنوعیت موقت ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به آمریکا را صادر و هدف از آن را «حفاظت از آمریکا در برابر حملات تروریستی» اعلام کرده بود.

در پی آن یک قاضی فدرال در ایالت واشنگتن روز جمعه فرمان مذکور را «ناقض قانون اساسی» خواند و طی حکمی دستور لغو موقت آن را صادر کرد.

دونالد ترامپ، خشمگین از این قاضی به روال همیشه با پیام هایی در توییتر واکنش نشان داد. از جمله در یکی از آنها چنین نوشت: «این قاضی درهای کشور را به روی تروریست های بالقوه گشود و افراد بد را خوشحال کرد.»

The judge opens up our country to potential terrorists and others that do not have our best interests at heart. Bad people are very happy!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) February 5, 2017

The opinion of this so-called judge, which essentially takes law-enforcement away from our country, is ridiculous and will be overturned!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) February 4, 2017

حکم قاضی مذکور فرصتی را در اختیار مسافران سرگردان در فرودگاه ها یا شهروندان خارج از کشور قرار داد تا خود را به آمریکا برسانند. یکی از آنها گفت: «امیدوارم به لطف حکم فدرال افراد زیادی امروز بتوانند وارد آمریکا شوند. مشخص نیست کی این وضع عوض خواهد شد؛ فورا، یا ممکن است چند روز، چند هفته یا چند ماه ادامه پیدا کند. نمی توان نظری داد.»

ناکامی ترامپ در دادگاه تجدید نظر موجب خرسندی مخالفان وی شد، بویژه آنهایی که با محدودیت ورود به این کشور روبرو بودند.

فرمان اجرایی دونالد ترامپ اعتراض های گسترده ای را در شهرهای مختلف آمریکا و در خارج از کشور برانگیخت. به گفته وزارت خارجه آمریکا در طول هفته گذشته حدود ۶۰ هزار ویزا که برای شهروندان این کشورها صادر شده بود باطل شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت دادگستری آمریکا به حکم قاضی فدرال اعتراض کرد

تظاهرات مخالفان ترامپ در اروپا و استرالیا

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند