حضور ولادیمیر پوتین در مجارستان اعتراض مخالفان را برانگیخت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حضور ولادیمیر پوتین در مجارستان اعتراض مخالفان را برانگیخت

تظاهراتی با سوت زدن اعتراضی علیه ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان و مهمانش ولادیمیر پوتین پنج شنبه شب در نزدیکی پارلمان مجارستان در بوداپست برپا شد.

در پلاکاردهایی که معترضان به دست داشتند شعارهایی همچون «پوتین به خانه برگرد» و «ما مستعمره نخواهیم شد» دیده می شد. معترضان مخالف نزدیکی مجارستان به روسیه هستند و می خواهند که متحد مجارستان، اروپا باشد.

یکی از معترضان می گوید: «فکر نمی کنم مجارستان باید به سوی شرق رو کند، به سوی کشوری که دموکراسی در آنجا وجود ندارد، بعلاوه اینکه ما باید به سمت دمکراسی برویم اما در حال حاضر این کار را نمی کنیم.»

یکی از احزاب مخالف دولت ویکتور اوربان روز پنج شنبه این تجمع اعتراضی را علیه اتحاد اوربان – پوتین برنامه ریزی کرد. برخی از معترضان اوکراینی نیز در این تجمع شرکت داشتند.

یک دختر اوکراینی حاضر در این اعتراض می گوید: «به نظر من پوتین هیچ جایی در اروپا ندارد، او تروریست شماره یک است. او با اوکراین وارد جنگ شد و انسانهای زیادی را کشته است.»

آندریا حاجاگوس خبرنگار یورونیوز از بوداپست گزارش می دهد: «این راهپیمایی برنامه ریزی شده بود تا در برابر پارلمان برگزار شود و ولادیمیر پوتین صدای سوت مردم را بشنود اما به خاطر مقررات بسیار سختگیرانه ای که باعث بسته شدن جاده شد، جمعیت توانست در ۷۰۰ متری ساختمان پارلمان تجمع کند.»