هزاران تن خواستار لغو سفر ترامپ به بریتانیا شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Behrooz Assadian
هزاران تن خواستار لغو سفر ترامپ به بریتانیا شدند

شامگاه دوشنبه هزاران تن در شهرهای مختلف بریتانیا گردهم آمدند و خواستار لغو سفر دونالد ترامپ به این کشور شدند. این در حالی است که دولت بریتانیا اعلام کرده که دعوتنامه فرستاده شده و رئیس جمهوری آمریکا هم آن را پذیرفته است.

معترضان اما با تصمیم دولت مخالف هستند. یکی از آنها می گوید: «به نظر من خیلی عالی است که جمعیتی به این بزرگی گردهم آمدند و انزجار خود را از تصمیمات اخیر دونالد ترامپ ابراز کردند.» دیگری می گوید: «ما مخالف دونالد ترامپ هستیم و تحملش نخواهیم کرد.»

سخنان توهین آمیز رئیس جمهوری آمریکا نسبت به زنان و همچنین دستور اجرایی اخیر او برای منع ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا خشم و اعتراض بسیاری را در بریتانیا برانگیخته است.

در این راستا٬ طومار اینترنتی به امضا بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده است. امضاکنندگان بر این باورند که سفر ترامپ به مثابه توهین به ملکه بریتانیا است.

روز سه شنبه پی تر ریکتس٬ دیپلمات باسابقه٬ با انتشار نامه ای در مجله تایمز خواسته که دیدار ترامپ با ملکه الیزابت لغو شود. او با اشاره به اینکه تاکنون هیچکدام از روسای جمهوری ایالات متحده در نخستین سال حضور خود در کاخ سفید به سفری رسمی و دیدار با ملکه دعوت نشده اند٬ پرسیده چرا این «افتخار» باید نصیب ترامپ شود.