چینی ها سال خروس را جشن گرفتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
چینی ها سال خروس را جشن گرفتند

میلیون ها نفر در سراسر جهان آغاز سال نوی چینی را جشن گرفتند.

علیرغم هوای منفی پنج درجه پکن هزاران نفر از ساکنان پایتخت چین به خیابان ها آمدند و سال نو، که سال خروس است، را جشن گرفتند. میلیون ها نفر نیز به مسافرت رفتند. بر اساس برآورد دولت چین در طول تعطیلات سال نو سه میلیارد سفر در این کشور انجام می شود.

مقامات چین از مردم خواسته اند برای جلوگیری از آلودگی بیشتر هوا از آتش بازی خودداری کنند.

یکی از گردشگر چینی که به پکن سفر کرده درباره درخواست دولت می گوید: «فکر می کنم سال نو باید با سنت های خودش برگزار شود. جشن با آتش بازی قشنگ تر خواهد بود. در شهرهای بزرگ مردم زیاد آتش بازی نمی کنند اما در شهر من همه مردم آتش بازی می کنند.»

در ژاپن نیز هزاران نفر از چینی های مقیم این کشور جشن سال نو را برگزار کردند. در یوکوهاما صدها نفر در مقابل معبد ۱۵۰ ساله این شهر جمع شدند و به اجرای مراسم سنتی پرداختند.

یک شهروند ژاپنی که برای دیدن این مراسم رفته بود می گوید: «سال گذشته به دلایل مختلف از جمله انتخاب رییس جمهور جدید آمریکا سال بسیار بی ثبات و نامطمئنی بود. امیدوارم ۲۰۱۷ سال خوب و صلح آمیزی باشد.»

در مالزی نیز هزاران نفر در جشن سال نوی چینی شرکت کردند. صدها نفر به سنت هر ساله در مقابل معبد دون زن در جنجاروم، در نزدیکی کوالالامپور حاضر شدند و سال نو را گرامی داشتند.