چینی ها سال خروس را جشن گرفتند

چینی ها سال خروس را جشن گرفتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میلیون ها نفر در سراسر جهان آغاز سال نوی چینی را جشن گرفتند.

آگهی

میلیون ها نفر در سراسر جهان آغاز سال نوی چینی را جشن گرفتند.

علیرغم هوای منفی پنج درجه پکن هزاران نفر از ساکنان پایتخت چین به خیابان ها آمدند و سال نو، که سال خروس است، را جشن گرفتند. میلیون ها نفر نیز به مسافرت رفتند. بر اساس برآورد دولت چین در طول تعطیلات سال نو سه میلیارد سفر در این کشور انجام می شود.

مقامات چین از مردم خواسته اند برای جلوگیری از آلودگی بیشتر هوا از آتش بازی خودداری کنند.

یکی از گردشگر چینی که به پکن سفر کرده درباره درخواست دولت می گوید: «فکر می کنم سال نو باید با سنت های خودش برگزار شود. جشن با آتش بازی قشنگ تر خواهد بود. در شهرهای بزرگ مردم زیاد آتش بازی نمی کنند اما در شهر من همه مردم آتش بازی می کنند.»

در ژاپن نیز هزاران نفر از چینی های مقیم این کشور جشن سال نو را برگزار کردند. در یوکوهاما صدها نفر در مقابل معبد ۱۵۰ ساله این شهر جمع شدند و به اجرای مراسم سنتی پرداختند.

یک شهروند ژاپنی که برای دیدن این مراسم رفته بود می گوید: «سال گذشته به دلایل مختلف از جمله انتخاب رییس جمهور جدید آمریکا سال بسیار بی ثبات و نامطمئنی بود. امیدوارم ۲۰۱۷ سال خوب و صلح آمیزی باشد.»

در مالزی نیز هزاران نفر در جشن سال نوی چینی شرکت کردند. صدها نفر به سنت هر ساله در مقابل معبد دون زن در جنجاروم، در نزدیکی کوالالامپور حاضر شدند و سال نو را گرامی داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پکن: لغو ویزا برای اتباع چند کشور اروپایی موجب رونق گردشگری چین شد

در مورد شیوع بیماری‌های تنفسی در چین چه می‌دانیم؟

چرا آشپز مشهور چینی دیگر برنج سرخ شده و تخم مرغ درست نمی‌کند؟