Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخست وزیر بریتانیا: خروج از اتحادیه اروپا به معنای خروج از اروپا نیست

نخست وزیر بریتانیا: خروج از اتحادیه اروپا به معنای خروج از اروپا نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید خروج کشورش از اتحادیه اروپا به معنای پایان عضویت این کشور در اتحادیه است و نه به معنای خروج از اروپا.

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید خروج کشورش از اتحادیه اروپا به معنای پایان عضویت این کشور در اتحادیه است و نه به معنای خروج از اروپا. به گفته نخست وزیر بریتانیا مردم این کشور با “چشم باز” به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای داده اند.

این نخستین اظهار نظر رسمی دولت بریتانیا درباره موضع آینده این کشور در مذاکرات با کشورهای اروپایی بر سر جدایی از اتحادیه اروپاست.

خانم می در جریان این سخنرانی که در لاکانستر هاوس ایراد می کرد گفت: «ما از اتحادیه اروپا جدا می شویم اما اروپا را ترک نمی کنیم. به همین دلیل است که ما بعنوان بریتانیایی تماما مستقل و خودمختار به دنبال همکاری تازه و برابر با دوستان و متحدانمان در اتحادیه اروپا هستیم. به دنبال عضویت نیم بند و ناقص در اتحادیه اروپا و دیگر نهادها نیستم.»

رهبران کشور اروپایی پیش از این گفته اند که بریتانیا نمی تواند در روند خروج از اتحادیه اروپا برخی موارد را “دستچین” کند؛ نمی تواند به بازار واحد اروپا دسترسی داشته باشد اما آزادی رفت و آمد مهاجران و کارکنان خارجی را محدود کند. این در حالی است که ترزا می، کنترل مهاجرت به بریتانیا را از اولویت های خود در اجرای برگسیت عنوان کرده است.

وی همچنین اظهار داشت که بریتانیا با اجرای برکسیت در یک بازار واحد نخواهد ماند و با دیگر کشورهای اروپایی نیز وارد تجارت آزاد می شود و همزمان به دنبال روابط بیشتر با کشورهای دیگر قاره ها خواهد بود.

خانم می با اشاره به “بریتانیای جهانی” گفت که ما همواره دوست و همسایه اتحادیه اروپا باقی خواهیم ماند و به دنبال قراردادهای تجاری با این اتحادیه هستیم.

ترزا می پیشتر اعلام کرده بود که مذاکرات برای خروج از اتحادیه اروپا شش ماه دیگر آغاز می شود و خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا از ماه مارس ۲۰۱۷ کلید می خورد و زمان بر خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مخالفان دولت بریتانیا به سخنان ترزا می درباره برکسیت

هزینه ۱۰ میلیارد یورویی خروج بریتانیا برای اتحادیه اروپا

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند