پوشش مجدد بیمه محموله‌های نفتی ایران بدون حضور بیمه‌های آمریکایی

پوشش مجدد بیمه محموله‌های نفتی ایران بدون حضور بیمه‌های آمریکایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خبرگزاری رویترز می گوید محموله‌های نفتی ایران از ۲۰ ماه فوریه یعنی حدود یکماه دیگر از پوشش کامل بیمه کشتیرانی برخوردار خواهد شد که می تواند در افزایش صادرات نفت این کشور بسیار موثر باشد.

منبع این خبر مقامات آگاه در لندن و توکیو ذکر شده و بر اساس آن پوشش تقریبا کامل بیمه محموله‌های نفتی ایران، از طریق بیمه‌های اتکایی اما بدون شرکت بیمه‌های آمریکایی انجام می شود.

پیش از توافق برجام، تحریم های هسته‌ای بین المللی علیه ایران، موجب خوداری شرکت‌های بیمه از پوشش کشتی‌های حامل نفت ایران شده بود. این تحریم ها نه تنها شامل فروش نفت ایران و کشتی‌های نفتکش ایرانی بود، بلکه شرکت‌های بین المللی را نیز نسبت به بیمه کردن محموله های نفتی ایران برحذر می داشت.

روز دوشنبه بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفت که درآمد فروش نفت خام و میعانات گازی تا پایان سال جاری حدود ۴۱ میلیارد دلار ارزیابی می شود و طی ۹ ماهه سال جاری ۲۴ میلیارد دلار آن وصول شده است.

براساس توافق اجلاس آذرماه اوپک، ایران در حال حاضر روزانه سه میلیون و ۷۹۷ هزار بشکه نفت صادر می کند و قصد دارد آن را تا بالای چهار میلیون بشکه افزایش دهد. با این حال محدودیت های بانکی باقیمانده از تحریم ها همچنان مانعی بر سر راه افزایش صادرات ایران است.

اندرو باردوت، دبیر و مسئول اجرایی گروه بین المللی حمایت و جبران خسارت در لندن به خبرگزاری رویترز گفته است که با توجه به عدم حضور شرکت های بیمه اتکایی آمریکایی در پوشش محموله های نفتی ایران، بخش قابل توجهی از کمبودهای پوشش بیمه ای برطرف خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

عفو بین‌الملل: جمهوری اسلامی از تجاوز به عنوان ابزار سرکوب معترضان «زن، زندگی، آزادی» استفاده کرد

آیا وزیر خارجه عمان در سفر به تهران حامل پیام آمریکا برای ایران بود؟