نگاه نخبگان روسیه به گزارش های سازمانهای اطلاعاتی آمریکا درباره دونالد ترامپ

نگاه نخبگان روسیه به گزارش های سازمانهای اطلاعاتی آمریکا درباره دونالد ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه می گوید مخالفان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا نمی توانند مانع از خواست و اراده او برای بهبود روابط میان مسکو و واشنگتن…

آگهی

لئونید اسلوتسکی، رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه می گوید مخالفان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا نمی توانند مانع از خواست و اراده او برای بهبود روابط میان مسکو و واشنگتن شوند.

آقای اسلوتسکی که سالها پیش با پسر دونالد ترامپ دیدار داشته و با او درباره پروژه های اقتصادی گفتگو کرده است، اعتقادی به گزارش های اخیر سازمانهای اطلاعاتی آمریکا ندارد و پیش بینی می کند که در آینده نیز داستانهای جعلی بسیاری درباره دونالد ترامپ منتشر شود.

او می گوید: «در موضوع این پرونده حتی اگر کوچکترین مدرکی وجود داشت تا کنون حتما آن را در تمام رسانه های آمریکا منتشر می کردند. دولت اوباما که در حال واگذاری قدرت است تلاش می کند تا قبل از ترک کاخ سفید، هر کاری را که ممکن است برای به حاشیه راندن روسیه انجام دهد.»

فئودور لوکیانوف، روزنامه نگار و رئیس هیئت مدیره شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه نیز با اشاره به اینکه مبارزات سیاسی در آمریکا با پایان انتخابات ریاست جمهوری به پایان نرسیده است، می گوید: «جنگ هنوز هم ادامه دارد. شاید هدف آنها راحت شدن از دست دونالد ترامپ نباشد اگرچه فکر می کنم که گزینه استیضاح گزینه جدی است و برای استیضاح تلاش خواهد شد. اما دستکم آنها تلاش می کنند تا عرصه کار و زندگی را برای دونالد ترامپ تا جایی که می توانند سخت کنند. در روسیه به این موضوع به عنوان عاملی برای اثبات وجود یک بحران سیاسی جدی در آمریکا نگاه می شود.»

گالینا پولونسکایا، خبرنگار یورونیوز در مسکو می گوید: «نخبگان سیاسی روسیه دیدگاه نسبتا مشترکی دارند؛ اینکه گزارش های منتشر شده درباره دونالد ترامپ تنها داستانهایی عوامگراست؛ این نظر دبیر مطبوعاتی ولادیمیر پوتین نیز هست. در چنین شرایطی و در جریان روزهای سرد آغازین سال جدید میلادی بسیاری امید دارند که در سال ۲۰۱۷ میلادی یخ روابط میان روسیه و آمریکا شروع به ذوب شدن کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامزد ترامپ برای وزارت دفاع: پوتین در تلاش برای تجزیه ناتو است

ناخرسندی روسیه از اظهارات وزیر خارجه منتخب دونالد ترامپ

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد