آمریکا پنج مقام ارشد روسیه را به فهرست تحریمها اضافه کرد

آمریکا پنج مقام ارشد روسیه را به فهرست تحریمها اضافه کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت ایالات متحده آمریکا پنج مقام ارشد روسیه، از جمله الکساندر باستریکین را در فهرست جدید تحریمهای واشنگتن علیه روسیه قرار داد.

آگهی

دولت ایالات متحده آمریکا پنج مقام ارشد روسیه، از جمله الکساندر باستریکین را در فهرست جدید تحریمهای واشنگتن علیه روسیه قرار داد. الکساندر باستریکین، رئیس یکی از مهم ترین نهادهای انتظامی روسیه است و از نزدیکترین متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه محسوب می شود.

آمریکا گفته است که تحریمهای جدید بر خلاف تحریمهای اخیر دیگر علیه مقامهای روس، ارتباطی به مساله نفوذ در ایمیلهای حزب دموکرات ندارد بلکه به قانون موسوم به «ماگنیتسکی» مربوط است که جنبه حقوق بشری دارد.

این قانون در پی مرگ سرگئی ماگنیتسکی وکیل سرشناس روس که در سال ٢٠٠٩ میلادی در زندانی در روسیه درگذشت در آمریکا تصویب شد. آقای ماگنیتسکی به جرم فرار از مالیات در زندان بود اما مخالفان دولت روسیه می گویند زندانی شدن و مرگ او مشکوک بود چون او برخی از مقامهای دولت روسیه را به سوء استفاده مالیاتی و همکاری با سازمانهای خلافکار متهم کرده بود.

تنشهای دیپلماتیک بین کاخ سفید و کرملین در روزهای آخر ریاست جمهوری باراک اوباما افزایش بی سابقه ای پیدا کرده است. آمریکا بتازگی ۳۵ دیپلمات روس و اعضای خانواده آنها را به دلیل دخالت دولت روسیه در انتخابات آمریکا اخراج کرد.

در طول مبارزه های انتخاباتی در آمریکا دولت روسیه به با نفوذ به ایمیلهای کمیته ملی دموکراتها متهم شده بود تا به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیپلمات های روسی و خانواده هایشان به مسکو بازگشتند

ثروتمند‌ترین مرد جهان از جواب به سئوالی در مورد اقداماتش در حمایت از پوتین خودداری کرد

وزیر بازرگانی دولت بایدن در سفر چین به دنبال چیست؟