دومین پیروزی پائولو چچی در رالی "آفریقا اکو ریس"

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دومین پیروزی پائولو چچی در رالی "آفریقا اکو ریس"

ششمین مرحله از مسابقات رالی آفریقا اکو ریس روز یکشنبه در مسافتی به طول ۱۷۲ کیلومتر میان دو منطقه بولانوار و شامی در موریتانی برگزار شد.

در بخش موتور، پائولو چچی از ایتالیا که با هوندا مسابقه می دهد موفق شد با ثبت زمان ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۵۶ ثانیه بهترین رکورد را از خود به جای بگذارد و صاحب دومین پیروزی مرحله ای در این دور از مسابقات شود. چچی اینک با ۲۸ دقیقه و ۳۸ ثانیه اختلاف، پایین تر از گیو تدی سلا، ورزشکار آفریقای جنوبی در رتبه دوم جدول کلی رقابت ها جای گرفته است.

سلا، صدرنشین جدول کلی با ۲ دقیقه و ۱۵ ثانیه اختلاف جایگاه دوم را در مرحله ششم از آن خود کرد. او که با موتور کی تی ام مسابقه می دهد در مرحله پنجم با عملکردی نا امید کننده، رتبه ای بهتر از هفدهم کسب نکرده بود. مکان سوم نیز در این مرحله نصیب الکساندر آزینیایش پرتغالی شد که سوار بر موتور کی تی ام، مسیر تعیین شده را با ۵ دقیقه و ۱۹ ثانیه اختلاف نسبت به چچی طی کرد.

در بخش اتوموبیل، ماتیو سرادوری، راننده فرانسوی تیم ال سی آر با ثبت زمان ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه و ۵۲ ثانیه جایگاه نخست را بدست آورد. رمی وُتیه راننده سوئیسی تیم اوپتیموس با ۳۱ ثانیه اختلاف نسبت به سرادوری دوم شد. اما ولادیمیر واسیلیف روس به رغم کسب جایگاه پنجم در این مرحله همچنان صدر جدول کلی رقابتها را در اختیار دارد. او که با خودرو مینی مسابقه می دهد با ۵۶ ثانیه اختلاف نسبت به نفر نخست به کار خود در این مرحله پایان داد.

در بخش کامیون، رانندگان روس همچنان به پیشتازی ادامه می دهند. آندره کارگینف با کامیون کاماز ضمن کسب پنجمین پیروزی مرحله ای، جایگاهش را در صدر جدول کلی این بخش مستحکم تر کرد. مکان دوم این مرحله نیز از آن سرگئی کوپریانف، دیگر راننده روس تیم کاماز شد.