احتمال صدور حکم اعدام برای عامل تیراندازی در فرودگاه فلوریدا

احتمال صدور حکم اعدام برای عامل تیراندازی در فرودگاه فلوریدا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استبان سانتیاگو، مهاجمی که روز جمعه با تیراندازی در فرودگاه فورت لودردیل فلوریدا بسوی مسافران، منجر به مرگ پنج نفر شد، روز شنبه مقابل دادگاه فدرال آمریکا حاضر و تفهیم اتهام…

آگهی

استبان سانتیاگو، مهاجمی که روز جمعه با تیراندازی در فرودگاه فورت لودردیل فلوریدا بسوی مسافران، منجر به مرگ پنج نفر شد، روز شنبه مقابل دادگاه فدرال آمریکا حاضر و تفهیم اتهام شد.

در صورت محکومیت، احتمال می رود که دادگاه برای او مجازات اعدام یا حبس ابد در نظر بگیرد.

در پورتوریکو، محل سکونت خانواده فرد مهاجم، برادرش برایان سانتیاگو، همکاری استبان با تروریستها را رد می کند و معتقد است که اف بی آی از وضعیت روحی او آگاه بوده و سهل انگاری کرده است.

او می گوید: «آنها از قبل هم در جریان وضعیت استبان بودند و نمی توانند بگویند که او فردی است که یک شبه تصمیم به انجام این حمله گرفته است. نه، آنها درباره افکار او آگاهی داشتند و همین موضوع من را خشمگین می کند.»

او می افزاید: «می خواهم این را روشن اعلام کنم که او هرگز مسلمان نبوده است. زیرا در اینترنت برخی ها گفته اند که او تبدیل به یک افراطی شده است. نه، او هرگز افراطی نشده و هرگز در هیچ جنبش اسلامی نبوده است.»

استبان سانتیاگو، مهاجم ۲۶ ساله پیش از این به دلیل ناراحتی روانی تحت درمان بوده است. او در نوامبر سال گذشته نیز به اف بی آی مراجعه کرده و گفته بود که صدایی در سرش از او می خواهد که به داعش بپیوندد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟