Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش مردم اسرائیل به محکوم شدن سرباز اسرائیلی در دادگاه

واکنش مردم اسرائیل به محکوم شدن سرباز اسرائیلی در دادگاه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پرونده محاکمه سرباز اسرائیلی که به قتل یک فلسطینی متهم شده بود خیلی زود به یکی از جنجالی ترین پرونده های اسرائیل تبدیل شد.

آگهی

پرونده محاکمه سرباز اسرائیلی که به قتل یک فلسطینی متهم شده بود خیلی زود به یکی از جنجالی ترین پرونده های اسرائیل تبدیل شد. بسیاری اعتقاد داشتند که سرباز اسرائیلی از دستورالعمل نظامیان در مواجهه با افراد مجروح سرپیچی کرده بود اما عده ای هم اقدام او را در مهار یک مهاجم توجیه پذیر می دانستند.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل گفت: «با وجود حکم سختی که صادر شده است، از همه کسانی که مدافع حکم صادر شده هستند یا چندان از آن خوشحال نیستند، از جمله خود من، می خواهم که به قانون و تصمیم قانونی که اتخاذ شده است احترام بگذارند.»

این اتفاق در زمانی رخ داد که موج حمله فلسطینیها با چاقو به اسرائیلیها آغاز شده بود.

آوراهام لوی، یکی از اهالی بیت المقدس می گوید: «من امیدوارم که رئیس جمهوری یا رئیس دفتر او بزودی فرمان عفو این سرباز را صادر کنند. امیدوارم این اتفاق یک روز بعد از این که او به زندان می رود رخ دهد.»

شلومی، یکی دیگر از اهالی بیت المقدس می گوید: «برای کشور اسرائیل شرم آور است که با یک سرباز این گونه رفتار می شود. یک افتضاح تمام عیار است. تمام جهان به ما می خندد. در هیچ کشور دیگری چنین اتفاقی رخ نمی دهد. یک تروریست به ما حمله کرده است و یکی از ما را مجروح کرده و تقریبا کشته است. حالا سرباز ما محاکمه شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل در عوض بقایای ۳۷ سال پیش سربازش دو اسیر سوری را آزاد می‌کند

گروهبان اسرائیلی به قتل شبه عمد یک فلسطینی محکوم شد

اسرائیل سفرای کشورهای حامی عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را احضار کرد