Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک نفر به اتهام ارتباط با عامل حمله برلین بازداشت شد

یک نفر به اتهام ارتباط با عامل حمله برلین بازداشت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان یک مرد۴۰ ساله تونسی را در ارتباط با حمله هفته گذشته به بازار کریسمس برلین بازداشت کرد.

آگهی

پلیس آلمان یک مرد۴۰ ساله تونسی را در ارتباط با حمله هفته گذشته به بازار کریسمس برلین بازداشت کرد. پلیس آلمان گفته است که فرد بازداشت شده با انیس عامری، عامل این حمله ارتباط داشته است.

انیس عامری ۲۴ ساله چند روز پس از این اتفاق در شهر میلان ایتالیا توسط ماموران پلیس کشته شد.

بر اساس اطلاعاتی که پلیس ایتالیا منتشر کرده است انیس عامری احتمالا پس از حمله برلین، وارد فرانسه شده بود و پس از عبور از پاریس، لیون و شامبری به ایتالیا رفته بود. پلیس ایتالیا گفته است که دو سیم کارت استفاده نشده را در کوله پشتی او پیدا کرده اند.

وب سایتی که اخبار گروه داعش را منتشر می کند ویدیویی از انیس عامری منتشر کرده که در این ویدیو به گروه داعش وفاداری خود را اعلام می کند.

او پس از این که به زور سوار بر یک کامیون شد، راننده آن را کشت و کامیون را به سمت مردمی که در بازار کریسمس پایتخت آلمان بودند هدایت کرد. در این حمله ۱۲ نفر کشته شدند و ۵۰ نفر مجروح شدند.

راننده این کامیون یک مرد لهستانی بود. در حالی که پیش تر رسانه های آلمانی اعلام کرده بودند او قبل از حمله کشته شده بود، مقامهای پزشکی قانونی لهستان می گویند یافته های آنها نشان می دهد که او هنگام حمله هنوز زنده بوده باشد. پیش تر از قول شاهدان عینی گزارش شده بود که راننده کامیون با انیس عامری درگیر شده بود و مانع شده بود که افراد بیشتری کشته شوند.

انیس عامری حدود پنج سال قبل وارد آلمان شد و درخواست پناهندگیش در این کشور رد شده بود. مقامهای امنیتی آلمان او را به عنوان فردی بالقوه خطرناک شناسایی کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادای احترام به قربانیان حمله برلین در «دروازه براندنبورگ»

پلیس ایتالیا ویدیویی را از انیس عامری، عامل حمله برلین منتشر کرد

بازداشت سه تن در تونس به ظن ارتباط با مظنون حمله مرگبار برلین