Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تشدید تدابیر امنیتی در شهرهای بزرگ اروپا همزمان با آغاز جشن های کریسمس

تشدید تدابیر امنیتی در شهرهای بزرگ اروپا همزمان با آغاز جشن های کریسمس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با آغاز جشن های کریسمس و کمتر از یک هفته پس از حمله تروریستی برلین که مظنون اصلی آن روز جمعه در میلان کشته شد، تدابیر امنیتی در شهرهای اروپایی در بالاترین حد خود قرار گرفته…

آگهی

همزمان با آغاز جشن های کریسمس و کمتر از یک هفته پس از حمله تروریستی برلین که مظنون اصلی آن روز جمعه در میلان کشته شد، تدابیر امنیتی در شهرهای اروپایی در بالاترین حد خود قرار گرفته است.

در فرانسه بیش از ۹۰ هزار نیروی پلیس، ژاندارمری و ارتش، وظیفه حفاظت از کلیساها و نیز اماکنی را که در آن اجتماع مردمی صورت می گیرد، بر عهده گرفته اند.

یکی از ساکنان شهر نیس فرانسه می گوید: «نگرانم. هنوز چهاردهم ژوئیه را از یاد نبرده ام و حالا حمله به برلین. برغم سالهای گذشته، امسال به مراسم عشای ربانی نمی روم.»

برونو لورو وزیر کشور فرانسه ضمن اشاره به تهدیدهای تروریستی موجود در این کشور از مردم خواسته است جشن های کریسمس و پایان سال نو را در کمال آرامش دنبال کنند.

فرانسه پس از حمله تروریستی ژانویه ۲۰۱۵ همواره در معرض تهدید گروه های افراطی قرار داشته و دست کم ۱۷ طرح عملیات تروریستی در خاک این کشور تاکنون شناسایی و خنثی شده است.

در ایتالیا بیش از هفت هزار نیروی نظامی در کنار پلیس این کشور برای تامین امنیت شهرهای بزرگ به خدمت گرفته شده اند. در رم پایتخت این کشور تردد کامیون ها به مراکز شهر تا بیست و ششم دسامبر ممنوع اعلام شده است. این تدابیر برای جشن های سال نو میلادی نیز قابل اجرا خواهد بود.

اما در آلمان که صحنه آخرین حمله تروریستی سال جاری میلادی بود، مقامات این کشور از هر تلاشی برای بازگرداندن آرامش و اطمینان خاطر به شهروندان فروگذار نیستند. در نورنبرگ یکی از معروفترین بازارچه های کریسمس در این کشور به مدت سی روز، یک هفته بیشتر از سال گذشته، پذیرای بازدیدکنندگان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران و تروریست ‌خواندن سپاه شد

طرح ترور دو اسرائيلی در پرو؛ قاضی برای مظنون ایرانی حکم بازداشت پیش‌گیرانه صادر کرد