اعتراض ها به اعمال محدودیت بر رسانه ها در لهستان به بیرون پارلمان هم کشیده شد

اعتراض ها به اعمال محدودیت بر رسانه ها در لهستان به بیرون پارلمان هم کشیده شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران لهستانی در مخالفت با طرح پیشنهادی دولت روز جمعه در برابر پارلمان این کشور در ورشو تجمع کردند و مانع از خروج نمایندگان از پارلمان شدند.

آگهی

هزاران لهستانی در مخالفت با طرح پیشنهادی دولت روز جمعه در برابر پارلمان این کشور در ورشو تجمع کردند و مانع از خروج نمایندگان از پارلمان شدند. اما پلیس به کمک نمایندگان آمد و آنها توانستند پارلمان را ترک کنند. این تجمع پس از اقدام اعتراضی نمایندگان در پارلمان برگزار شد.

بر اساس طرح مذکور آزادی رسانه ها در پوشش دادن روند فعالیت پارلمانی محدود خواهد شد. اما یاروسلاو کاژینسکی، رهبر حزب حاکم (حقوق و عدالت) هدف آن را قاعده مند کردن امور خواند و گفت: «پارلمان های زیادی در زمینه دسترسی به گزارشها محدودیتهایی درنظر گرفته اند بویژه در پارلمان اروپا که می تواند الگویی برای نظام پارلمانی باشد. این محدودیتها شدیدتر از آن چیزی ست که ما در پی آن هستیم. هدف طرح پیشنهادی چیزی جز قاعده مند کردن امور نیست.»

مخالفتها در داخل پارلمان پس از آن آغاز شد که یکی از نمایندگان مخالف دولت با حمل پلاکاردی که بر روی آن نوشته شده بود «رسانه آزاد» وارد صحن پارلمان شد و به جایگاه سخنرانی نمایندگان رفت؛ اقدامی که با مخالفت رئیس پارلمان روبرو شد که از حزب حاکم است.

نمایندگان معترض با متهم کردن حزب حاکم به نقض قانون اساسی می گویند دولت قصد دارد بودجه کشور را بدور از نظارت رسانه ها به تصویب برساند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه اعتراض ها به طرح دولت لهستان برای محدود کردن رسانه ها

پلیس لهستان برای مقابله با کشاورزان معترض در ورشو گاز اشک آور پرتاب کرد

اتحادیه اروپا ۱۳۷ میلیارد بودجه مسدود شده لهستان را آزاد می‌کند