شاهدان عینی از ادامه حملات سنگین به حلب گزارش می دهند

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
شاهدان عینی از ادامه حملات سنگین به حلب گزارش می دهند

انتقال و تخلیه قسمتی از مردم حلب تنها چند ساعت این شهر را از آماج حملات سنگین نیروهای دولت سوریه و متحدانش در امان گذاشت.

دیدبان حقوق بشر سوریه از سرگیری حملات هوایی و توپخانه ای و توقف روند تخلیه مردم را تایید کرده است. در این رابطه گزارشها و ویدئوهایی از سوی شاهدان عینی برروی شبکه های اجتماعی از جمله توییتر نیز منتشر شده است.

بلال عبدالکریم، خود را در توییتر روزنامه نگار معرفی کرده و تصاویری از حلب منتشرکرده است. وی میگوید: «ممکن است فکر کنید این یک ویدئو قدیمی است، اما اینطور نیست. این تصاویر جدیدی است که اتفاقات امروز را نشان می دهد. این در حالی است که توافقی برای توقف حملات و درگیریها بدست آمده بود. اما نیروهای رژیم شهر را بمباران می کنند.»

در حالی که مقامات سیاسی و نظامی ایران از جمله مهمترین متحدان رژیم سوریه از پیروزی در حلب و بازپس گیری کامل این شهر سخن گفته اند، شاهدان عینی از ادامه نبرد و نقض آتش بس از سوی نیروهای دولتی سوری و متحدان از جمله ایران گزارش می دهند.

مجاهد ابوجود، شاهد عینی مستقر در حلب با انتشار ویدئویی برروی توییتر خود می گوید: «آتش بسی که دیروز آغاز شده بود نقض شد. صدای انفجار حدود دوازده بمب را شنیدیم. بمبارانها از سوی رژیم و متحدانش از جمله نیروی های ایران صورت گرفته که مجروحان زیادی برجای گذاشته است.»

حلب یکی از شهرهای مهم سوریه است که قسمت شرقی آن از سال ۲۰۱۲ به تصرف نیروهای شورشی درآمد.

با شدت گرفتن حملات صدها هزار نفر از این شهر فرار کرده و آواره شده اند.