بازشماری آرا در ویسکانسین؛ آرای ترامپ افزایش یافت

بازشماری آرا در ویسکانسین؛ آرای ترامپ افزایش یافت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسانه های آمریکا از رکس تیلرسون، صاحب شرکت نفتی اکزون که مدال دوستی روسیه را از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دریافت کرده بعنوان وزیر خارجۀ احتمالی آمریکا نام می برند.

آگهی

بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین به تایید پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در این ایالت منجر شد. در جریان این بازشماری، نزدیک به سه میلیون رای و با صرف هزینه ای بالغ بر یک و نیم میلیون دلار مجددا شمارش شده است.

طبق نتیجۀ جدید اعلام شده، آرای رئیس جمهوری منتخب آمریکا در ایالت ویسکانسین ۱۳۱ رای مردمی بیشتر شده و دونالد ترامپ در واکنش به این امر به روی توییتر خود از دموکرات ها و سبزها خواسته است آرام بگیرند.

بازشماری آرا در این ایالت به درخواست جیل استاین، نامزد سبزها صورت درگرفته بود.

The final Wisconsin vote is in and guess what – we just picked up an additional 131 votes. The Dems and Green Party can now rest. Scam!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 12 décembre 2016

مارک توماس، نمایندۀ کمیسیون انتخابات ویسکانسین در این باره گفت: «برخی از آرای جیل استاین از ابتدا و به اشتباه شمارش نشده بود و بازشماری این آرا به ما این امکان را می دهد تا برای رفع نقاط ضعف در این سیستم بازنگری کنیم.»

همزمان با شمارش مجدد آرای این ایالت، دونالد ترامپ به دیدارهای خود با افراد مختلف برای نامزدی پست هایی مانند وزارت خارجه و ریاست سازمان اطلاعات ملی در برج خود در نیویورک ادامه داد.

دونالد ترامپ اعلام کرده روز سه شنبه وزیر خارجۀ خود را معرفی می کند و رسانه های آمریکا از رکس تیلرسون، صاحب شرکت نفتی اکزون که مدال دوستی روسیه را از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دریافت کرده بعنوان وزیر خارجۀ احتمالی این کشور نام می برند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در دیداری که کارلی فیورینا، یکی از نامزدهای جمهوریخواهان در انتخابات مقدماتی آمریکا داشته، سمت ریاست سازمان اطلاعات ملی این کشور را به وی پیشنهاد کرده است.

همزمان با ادامۀ این دیدارها، در گزارش محرمانۀ سازمان امنیت ملی آمریکا که روز جمعه واشنگتن پست از آن پرده برداشته، بر مداخلۀ هکرهای روسی در جریان کارزار انتخاباتی به نفع دونالد ترامپ تاکید شده است. دونالد ترامپ که روز بیستم ژانویه سوگند ریاست جمهوری خود را ادا خواهد کرد، نتیجۀ این تحقیقات را نادرست دانسته اما پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تشکیل کمیسیونی برای بررسی خطر تهدیدات سایبری از سوی کشورهای خارجی خبر داده است.

کالج الکترال آمریکا که قرار است روز ۱۹ دسامبر رای خود را در مورد رئیس جمهور آیندۀ آمریکا اعلام کند از کنگره خواسته است نتیجۀ تحقیقات در این زمینه را در اختیار این کالج قرار بدهد. در همین رابطه، تعدادی از مخالفان دونالد ترامپ روز دوشنبه در مقابل برج وی در نیویورک تجمع کرده و از کالج الکترال خواستند ریاست جمهوری وی را تایید نکند.

Can you imagine if the election results were the opposite and WE tried to play the Russia/CIA card. It would be called conspiracy theory!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 12 décembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ گزارش سیا در زمینه دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مضحک خواند

سازمان سیا: روسیه در انتخاب دونالد ترامپ نقش داشته است

انتصاب های جدید در دولت آیندۀ آمریکا