ترامپ گزارش سیا در زمینه دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مضحک خواند

ترامپ گزارش سیا در زمینه دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مضحک خواند
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا گزارش سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در زمینه دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهوری را مضحک خواند و آن را بهانه دیگری از طرف دموکرات ها دانست ک

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا گزارش سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در زمینه دست داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهوری را مضحک خواند و آن را بهانه دیگری از طرف دموکرات ها دانست که از شکست هیلاری کلینتون در انتخابات به شدت رنج می برند.

ترامپ در گفت وگوی تلویزیونی با شبکه فاکس نیوز گزارش سیا درباره نقش هکرهای روس در انتخابات آمریکا را رد کرد و گفت: «این مسخره است و فکر می کنم بهانه دیگری است. به آن باور ندارم. دموکرات ها این موضوع را باب کرده اند برای اینکه متحمل یکی از بزرگترین شکست هایشان در تاریخ سیاسی این کشور شده اند. آنها [سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا] نمی دانند روسیه یا چین یا فرد دیگری از جایی در دنیا روی تخت خود دست به چنین کاری می زند.»

سیا روز جمعه نهم دسامبر در گزارشی فوق سری از دست داشتن روسیه در انتخابات آمریکا سخن گفته بود. بر اساس این گزارش هکرهای روس با هک کردن حساب های مدیر سابق کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون سعی داشتند به پیروزی رقیب جمهوری خواه او کمک کنند.

این درحالی است که برخی چهره های جمهوریخواه چون سناتور جان مک کین همسو با دموکرات ها نگرانی خود را از دخالت روسیه در انتخابات آمریکا ابراز داشته اند. جان مک کین از کنگره خواستار تحقیقات درباره انتخابات آمریکا شد.

مطالب مرتبط