واژگونی قطار در بلغارستان دست کم پنج کشته و ۲۵ زخمی برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واژگونی قطار در بلغارستان دست کم پنج کشته و ۲۵ زخمی برجای گذاشت

خروج یک قطار باری از ریل و انفجار مخازن گاز آن در بلغارستان دست کم پنج کشته و ۲۵ زخمی برجای گذاشت که حال سه تن از آنها وخیم گزارش شده است.
در پی این حادثه و نشت گاز، منطقه پیرامون طعمه آتش شد و خسارت های زیادی به بار آمد. در جریان این حادثه دست کم ۲۰ ساختمان تخریب شدند.

یکی از ساکنان محلی درباره این حادثه چنین گفت: «قطار وارد ایستگاه شد دو واگن و لوکوموتیو چپ شده و و بقیه واگن ها هم از خط خارج شده بودند. نمی دانم محتوای واگن ها چه بوده. کسی چه می داند. ظاهرا چیزی بوده که روی ساختمان ها پخش شده و موجب این آتش سوزی شده است.» شاهد دیگری افزود: «من ساکن خیابان پشتی هستم. انفجار مهیبی بود. همه چیز به آسمان پرت شد. من توانستم فرار کنم اما موج انفجار من را به آن طرف پرت کرد.»

حادثه حدود ساعت ۵:۴۰ بامداد روز شنبه به وقت محلی در روستای هیترینو در شمال بلغارستان و در ۲۸۰ کیلومتری صوفیا، پایتخت روی داد؛ پس از آنکه قطار حامل هفت تانکر حاوی گاز بوتان، پروپان و پروپلین با خروج از ریل به خطوط برق رسانی برخورد کرد. با انفجار مخازن گاز شعله های آتش پیرامون محل حادثه را فراگرفت. پس از آن نزدیک به ۱۵۰ مامور آتش نشانی همزمان عملیات اطفای حریق و نجات را آغاز و مصدومان را به بیمارستان منتقل کردند.

همزمان بویکو بوریسوف، نخست وزیر بلغارستان با حضور در محل حادثه از شهروندان نواحی اطراف خواست تا برای اهدای خون به بیمارستان هایی که مصدومان در آن بستری شده اند مراجعه کنند.