دادگاه رسیدگی به اتهام قتل یک سیاهپوست توسط یک پلیس لغو شد

دادگاه رسیدگی به اتهام قتل یک سیاهپوست توسط یک پلیس لغو شد
نگارش از Euronews

لغو دادگاه محاکمۀ یک مامور پلیس به اتهام قتل یک مرد سیاهپوست در شهر چارلستون اعتراض هایی را در پی داشته است.

لغو دادگاه محاکمۀ یک مامور پلیس به اتهام قتل یک مرد سیاهپوست در شهر چارلستون اعتراض هایی را در پی داشته است. هیات منصفۀ این دادگاه پس از چند روز نتوانسته اند در مورد حکم خود به توافق برسند و همین امر موجب لغو این دادگاه شده است. محاکمۀ این مامور پلیس با هیات منصفۀ جدید دوباره باید از ابتدا آغاز شود.

کریس استوارت، وکیل خانوادۀ والتر اسکات پس از لغو این دادگاه گفت: «نبرد ما تمام نشده است، این دور اول بود. ما هنوز دو دور دیگر پیش رو داریم. وکلای مدافع قصد دارند این پرونده را هر چه زودتر دوباره شروع کنند. وزارت دادگستری هر چه زودتر پرونده را به جریان خواهد انداخت. او [متهم] ممکن است عدالت را به تاخیر بیاندازد اما از دست آن نمی تواند فرار کند.»

هیات منصفۀ این دادگاه نتوانسته است بین قتل عمد و قتل غیرارادی تحت تاثیر احساسات تصمیم گیری کند.

برادر مقتول در این باره با دعوت به راهپیمایی صلح آمیز در اعتراض به توقف این دادگاه به خبرنگاران گفت: « ما قصد نداریم این شهر را به آشوب بکشانیم و راه قانونی برای تشکیل دادگاه را ادامه می دهیم. اعتراض ما صلح آمیز خواهد بود.»

قتل والتر اسکات ۵۰ ساله در آوریل سال گذشته توسط مایکل اسلاگر، مامور پلیس شهر چارلستون اعتراض های زیادی را در پی داشت. هنوز تاریخ جدیدی برای برگزاری مجدد دادگاه رسیدگی به این پرونده تعیین نشده است.

مطالب مرتبط