پیشروی نیروهای دولتی سوریه برای بازپس گیری فرودگاه حلب

پیشروی نیروهای دولتی سوریه برای بازپس گیری فرودگاه حلب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای دولتی و طرفدار بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خود را برای بازپس گیری فرودگاه شهر حلب از گروههای مسلح ضد دولتی آماده می کنند.

آگهی

نیروهای دولتی و طرفدار بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خود را برای بازپس گیری فرودگاه شهر حلب از گروههای مسلح ضد دولتی آماده می کنند. این فرودگاه از سال گذشته به تصرف گروههای مسلح مخالف دولت در آمده است.

به گفتۀ تلویزیون دولتی سوریه، جادۀ منتهی به این فرودگاه آزاد شده است.

همزمان، خانواده های زیادی که در طول درگیری ها از این مناطق گریخته بودند، بعد از برقراری آرامش نسبی به خانه های خود بازمی گردند.

ساختمان های بسیاری در نتیجۀ بمباران های هفته های اخیر تخریب شده و مقامات شهر حلب می گویند برای تامین شرایط لازم برای عادی سازی زندگی از تمام امکانات موجود بهره می برند.

نیروهای دولتی طی هفته های اخیر توانسته اند مناطق مختلفی مانند صخور و مساکن هنانو را در اختیار خود بگیرند و این حملات که با پشتیبانی جنگنده های روسی صورت می گیرد در دیگر مناطق شرق حلب مانند کفرنبیل ادامه دارد.

این حملات موجب عقب نشینی گروههای مسلح مخالف دولت که از پشتیبانی آمریکا برخوردارند در این مناطق شده است.

به گفتۀ دیده بان حقوق بشر سوری، این بمباران شرق حلب توسط نیروهای دولتی و حملات گروههای مسلح مخالف دولت به بخش های تحت کنترل ارتش سوریه تعدادی زیادی قربانی از میان غیرنظامیان برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد

تصاویری از گلوله‌باران ارتش سوریه در شمال غرب این کشور

زنان به کانون اعتراض‌های ضددولتی در سوریه تبدیل شدند