Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آزمایش دارویی جدید برای درمان اچ آی وی

آزمایش دارویی جدید برای درمان اچ آی وی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محققان از آغاز آزمایش دارویی جدید روی بیماران مبتلا به ویروس اچ آی وی خبر داده اند که می تواند یک “درمان کاربردی” برای این بیماری بشمار رود.

آگهی

محققان از آغاز آزمایش دارویی جدید روی بیماران مبتلا به ویروس اچ آی وی خبر داده اند که می تواند یک “درمان کاربردی” برای این بیماری بشمار رود.

به گفته دانشمندان این داروی جدید که به شکل واکسن به فرد مبتلا تزریق می شود، می تواند رشد و گسترش این ویروس در بدن فرد مبتلا به آن را تا حد صفر رسانده و تقریبا آن را متوقف کند.

آزمایش داروی جدید روی حدود ۵ هزار و ۴۰۰ زن و مرد مبتلا به این ویروس در آفریقای جنوبی آغاز شده است.

آزمایش این دارو روی میمون های مبتلا به اچ آی وی نتایج شگفت انگیزی داشته است و اثر پیشگیری کننده آن در سه نمونه تا حدود ۴ ماه و در ۸ نمونه دیگر نیز تا دو سال طول کشیده است.

به گفته دانشمندان این یکی از بزرگترین آزمایشها در زمینه داروهای مقابله با اچ آی وی از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون است و نتیجه آزمایش ها تا پیش از سال ۲۰۲۰ مشخص نخواهد شد. تخمین زده می شود که حدود ۷ میلیون فرد مبتلا به اچ آی وی در آفریقای جنوبی زندگی کنند و به همین دلیل دانشمندان برای آزمایش داروی جدید کشف شده این کشور را برگزیده اند.

آنتونی فاوچی، مسئول اجرای این پروژه تحقیقاتی می گوید: «داده ها نتیجه را مشخص خواهند کرد. هنوز هیچ نتیجه ای معلوم نیست و هنوز نمی توانم پیش بینی مشخصی داشته باشم. ما شاهد پیشرفت هایی در روش درمانی جدید بوده ایم که واقعا شگفت انگیز بوده است.»

سازمان ملل متحد روز اول دسامبر را روز جهانی مبارزه با ایدز نامگذاری کرده است. به گزارش این سازمان از زمان اولین تشخیص ایدز تاکنون حدود ٧٨ میلیون نفر در جهان به ایدز مبتلا شده اند و ٣٥ میلیون نفر بر اثر این عارضه و بیماری های مرتبط با ایدز جان خود را از دست داده اند. پایان دادن به ایدز تا سال ٢٠٣٠ میلادی بخش مهمی از اهداف توسعه پایدار است.

افزایش آمار مبتلایان به ایدز از طریق روابط جنسی در ایران

بر اساس اعلام رییس اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت ایران، ابتلا به ایدز در کشور از طریق روابط جنسی افزایش یافته و از ۱۸.۵ درصد به ۴۱ درصد رسیده است.

اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت همچنین در گزارشی اعلام کرده که ۸۵ درصد از مبتلایان به ایدز در کشور را مردان و ۱۵ درصد را زنان تشکیل می دهند. به گزارش این مرکز همچنین ۶۷ درصد از این افراد در اثر اعتیاد تزریقی و ۱۸ درصد نیز از طریق آمیزش جنسی به این بیماری دچار شده اند.

آمارهای رسمی وزارت بهداشت ایران تعداد مبتلایان به اچ آی وی در کشور را تا خردادماه سال جاری ۳۲ هزار و ۶۷۰ نفر عنوان می کند.

پروین افسر کازرونی، رییس اداره کنترل ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت با اشاره به افزایش آمار ابتلای زنان به ویروس اچ آی وی در کشور گفته است که تنها ۳۰ درصد از ۷۵ هزار مبتلای تخمین زده شده به این ویروس از وضعیت خود، آگاهی دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز جهانی مبارزه علیه ایدز: بسیج جامعه جهانی ادامه دارد

آیا جدا خوابیدن زوج‌ها فوایدی هم دارد؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن