Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ارتش عراق: نزدیک به هزار داعشی را در موصل کشته ایم

ارتش عراق: نزدیک به هزار داعشی را در موصل کشته ایم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرماندهی ارتش عراق که عملیات آزادسازی موصل را بعهده دارد از کشته شدن نزدیک به ۱۰۰۰ عضو داعش از زمان آغاز این نبردها خبر داده است.

آگهی

فرماندهی ارتش عراق که عملیات آزادسازی موصل را بعهده دارد از کشته شدن نزدیک به ۱۰۰۰ عضو داعش از زمان آغاز این نبردها خبر داده است. این نبردها از اواسط اکتبر آغاز شده و طی این مدت، نیروهای عراقی توانسته اند نیمۀ شرقی موصل را آزاد کنند.

نیروهای داعش در موصل نزدیک به پنج هزار نفر تخمین زده می شوند. به دلیل مخفی شدن تک تیراندازهای داعش در ساختمان ها، پاکسازی این مناطق به کندی پیش می رود.

در این عملیات، نیروهای پیشمرگه از شمال و پلیس عراق از جنوب و گروه شبه نظامی شیعه نیز از غرب نبردها برای آزادسازی شهر موصل را پیش می برند.

به گفتۀ ارتش عراق، بخش غربی موصل به دلیل تمرکز نیروهای داعش خطرناک تر است و این عملیات ممکن است چندین ماه بطول بکشد. علاوه بر مناطق شرقی شهر موصل، نزدیک به ۱۰۰ روستا و شهرک نیز در این استان از دست نیروهای داعش خارج شده است.

همزمان، ارسال غذا و لباس به مناطق آزاد شده توسط دولت عراق و سازمان های بین المللی ادامه دارد اما به گفتۀ مقامات این سازمان ها، این کمک ها برای پاسخگویی به نیازهای مردم در این مناطق ناکافی است.

کمیساریای پناهندگان سازمان ملل نسبت به وقوع یک بحران انسانی در این منطقه و ناکافی بودن اردوگاههای برپا شده برای کسانیکه از این شهر می گریزند، هشدار داده است. مقامات نظامی عراق نیز می گویند داعش از غیرنظامیان بعنوان سپر انسانی در برابر بمباران های نیروهای ائتلاف و حملات نیروهای عراقی و متحدانش استفاده می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساکنان شمال اسرائیل برای «جنگ تمام‌عیار» احتمالی با حزب‌الله آماده می‌شوند

از سرگیری حملات شبه‌نظامیان عراق به نیروهای ائتلاف آمریکایی؛ پنج راکت به سوریه شلیک شد

جنگ غزه و شتاب حملات گروه‌های‌ تحت حمایت ایران به پایگاه‌های آمریکا؛ پاسخ پنتاگون متناسب بوده است؟