Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

غیرنظامیان شرق حلب به غرب این شهر فرار می کنند

غیرنظامیان شرق حلب به غرب این شهر فرار می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

منابع سوری می گویند هزاران نفر از ساکنان مناطق شرقی حلب که در دست گروههای مسلح ضد دولتی است، طی دو روز گذشته از این مناطق گریخته و خود را به مناطق غربی این شهر رسانده…

آگهی

منابع سوری می گویند هزاران نفر از ساکنان مناطق شرقی حلب که در دست گروههای مسلح ضد دولتی است، طی دو روز گذشته از این مناطق گریخته و خود را به مناطق غربی این شهر رسانده اند.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوری که مقر آن در لندن است، شمار این غیرنظامیان را نزدیک به ۱۰.۰۰۰ نفر گزارش می کند. به گفتۀ این سازمان، این نخستین موج مهاجرت مردم از شرق حلب به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی در این منطقه طی چهار سال گذشته است.

تعداد زیادی از این افراد سوار بر اتوبوس وارد مناطقی از جمله بوستان البشا شده اند که توسط نیروهای دموکراتیک سوریه به تازگی آزاد شده است و برخی از آنها نیز به منطقۀ جبورین عزیمت کرده اند که در توسط نیروهای دولتی کنترل می شود.

یکی از این افراد که اهل منطقۀ جبورین در شرق حلب است، می گوید: «وقتی داشتیم فرار می کردیم، آنها [نیروهای کنترل کنندۀ شرق حلب] از پشت سر با سلاح هایشان ما را تعقیب می کردند و به سوی ما شلیک کردند. مردی که پشت سر ما بود هدف قرار گرفت و دو نفر دیگر در نزدیکی ما کشته شدند. ما دو انتخاب داشتیم، یا بمیریم یا فرار کنیم اما خدا به ما کمک کرد.»

گریز این افراد به مناطق غربی حلب از زمانی شدت گرفته است که نیروهای دولتی توانستند منطقه ای به نام مساکن هنانو را یکی از محله های مهم حلب است، از گروههای مسلح ضد دولتی پس بگیرند. این منطقه نخستین بخش از شهر حلب بود که در تابستان ۲۰۱۲ به اشغال نیروهای ضد دولتی درآمده بود.

همزمان با مهاجرت غیرنظامیان شرق حلب به مناطق غربی این شهر، نیروهای دولتی با پشتیبانی جنگنده های روسی حملات خود به محلاتی مانند بعادین، حیدریه و صخور را ادامه دادند.

در دور جدید این حملات که از نیمۀ نوامبر آغاز شده، مناطق جبل بدرو روز یکشنبه به تصرف نیروهای دولتی درآمده و به گفتۀ ارتش سوریه، در صورتیکه محلۀ صخور نیز به اشغال این نیروها دربیاید، راه ارتباطی مناطق تحت اشغال گروههای مسلح ضد دولتی در شمال و جنوب این کشور قطع خواهد شد.

به گفتۀ سازمان دیده بان حقوق بشر سوری، از زمان آغاز دور جدید این حملات، ۲۱۹ نفر که بیشتر آنها غیرنظامی هستند در شرق حلب و در مناطق تحت اشغال گروههای مسلح ضد دولتی جان باخته اند. به گزارش همین سازمان، ۲۷ غیرنظامی نیز در نتیجۀ حملات این گروههای مسلح از جمله نورالدین زنکی و فتح الشام در غرب حلب کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش سوریه منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه شورشیان در شرق حلب را تصرف کرد

ارتش سوریه به هدفش در قیچی کردن ارتباط مخالفان در شرق حلب نزدیکتر شد

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است