ارتش سوریه منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه شورشیان در شرق حلب را تصرف کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ارتش سوریه منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه شورشیان در شرق حلب را تصرف کرد

نیروهای دولتی سوریه روز یکشنبه اعلام کردند که منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه تحت کنترل شورشیان در شرق حلب را تصرف کرده اند. این نیروها همچنین گفته اند که روز شنبه کنترل منطقه «هنانو» در حلب را بدست گرفته اند، یعنی نقطه عطفی در درگیری های حلب به نفع نیروهای دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه.

نیروهای دولتی اعلام کرده اند که بیش از ۵۰۰ غیر نظامی از منطقه شرق حلب که در دست شورشیان است به منطقه تحت کنترل دولت گریخته اند.

از سوی دیگر در ۵۰ کیلومتری شمال حلب، شورشیان مورد حمایت ترکیه شهر الباب را محاصره کرده اند و با نیروهای داعش در حال مبارزه اند.

همچنین در نزدیکی شهر الراعی سوریه در مرز ترکیه، انفجاری که تصور می شود انتحاری بوده چندین نفر را کشته و دهها زخمی بر جای گذاشته است که بیشترشان کودک هستند. زخمی های این انفجار به بیمارستانی در آنسوی مرز در ترکیه منتقل شده اند.

ارتش ترکیه پیش از این گفته بود که شبه نظامیان داعش یک موشک به هلیلیه در حومه الباب شلیک کرده اند که علائمی از گاز شیمیایی از خود بر جای گذاشته است و ۲۲ نفر از شورشیان در معرض آن بوده اند. با این حال بعد از تجزیه و تحلیل این گاز مشخص شد که این ماده نوعی گاز اشک آور بوده است.