ارتش سوریه منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه شورشیان در شرق حلب را تصرف کرد

ارتش سوریه منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه شورشیان در شرق حلب را تصرف کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای دولتی سوریه روز یکشنبه اعلام کردند که منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه تحت کنترل شورشیان در شرق حلب را تصرف کرده اند.

آگهی

نیروهای دولتی سوریه روز یکشنبه اعلام کردند که منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه تحت کنترل شورشیان در شرق حلب را تصرف کرده اند. این نیروها همچنین گفته اند که روز شنبه کنترل منطقه «هنانو» در حلب را بدست گرفته اند، یعنی نقطه عطفی در درگیری های حلب به نفع نیروهای دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه.

نیروهای دولتی اعلام کرده اند که بیش از ۵۰۰ غیر نظامی از منطقه شرق حلب که در دست شورشیان است به منطقه تحت کنترل دولت گریخته اند.

از سوی دیگر در ۵۰ کیلومتری شمال حلب، شورشیان مورد حمایت ترکیه شهر الباب را محاصره کرده اند و با نیروهای داعش در حال مبارزه اند.

همچنین در نزدیکی شهر الراعی سوریه در مرز ترکیه، انفجاری که تصور می شود انتحاری بوده چندین نفر را کشته و دهها زخمی بر جای گذاشته است که بیشترشان کودک هستند. زخمی های این انفجار به بیمارستانی در آنسوی مرز در ترکیه منتقل شده اند.

ارتش ترکیه پیش از این گفته بود که شبه نظامیان داعش یک موشک به هلیلیه در حومه الباب شلیک کرده اند که علائمی از گاز شیمیایی از خود بر جای گذاشته است و ۲۲ نفر از شورشیان در معرض آن بوده اند. با این حال بعد از تجزیه و تحلیل این گاز مشخص شد که این ماده نوعی گاز اشک آور بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شبه‌نظامیان شبیحه؛ ابزاری برای سرکوب اعتراضات و گریز از اتهام «جنایات جنگی» در سوریه

تصاویری از ویرانی‌های زمین‌لرزه سوریه؛ «جنگ‌زدگان زلزله‌زده‌ای که به حال خود رها شده‌اند»

کارشناسان به یورونیوز پاسخ می‌دهند: آیا بحران قره‌باغ کوهستانی تمام شد؟