بمباران شرق حلب از سوی نیروهای دولتی سوریه دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت

بمباران شرق حلب از سوی نیروهای دولتی سوریه دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان بمباران هوایی شرق حلب توسط نیروهای دولتی سوریه در روز پنج شنبه دست کم ۳۲ غیر نظامی از جمله ۵ کودک کشته و دهها نفر زخمی شدند.

آگهی

در جریان بمباران هوایی شرق حلب توسط نیروهای دولتی سوریه در روز پنج شنبه دست کم ۳۲ غیر نظامی از جمله ۵ کودک کشته و دهها نفر زخمی شدند. در ویدئویی که لحظات بعد از بمباران را ثبت کرده و در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، مردم در حال بیرون کشیدن کودکان و زخمی ها از زیر آوار هستند.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفته است که روز پنج شنبه منطقه تحت کنترل شورشیان در شرق حلب با بمباران مداوم نیروهای دولتی مواجه بوده است.

شدت حملات نیروهای دولتی به مناطق شرقی دومین شهر بزرگ سوریه در ده روز گذشته باعث کشته شدن دست کم ۱۸۸ نفر از جمله ۲۷ کودک شده است. حدود ۲۵۰ هزار غیر نظامی در شرق حلب تحت محاصره نیروهای دولتی هستند و بیمارستانهای فعال در این منطقه بر اثر بمباران هوایی نیروهای دولتی بشدت آسیب دیده اند.

شهر حلب در سال ۲۰۱۲ از کنترل نیروهای دولتی سوریه خارج شد و دولت سعی دارد به هر نحو ممکن کنترل کامل این شهر را در دست بگیرد.

علی رغم محکومیت بین المللی، جامعه جهانی نتوانسته است مانع حملات دولت سوریه با پشتیبانی روسیه و ایران به بخش شرقی حلب شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟