برندان دیسی، یکی از شخصیت های سریال ساختن یک قاتل آزاد می شود

برندان دیسی، یکی از شخصیت های سریال ساختن یک قاتل آزاد می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه ایالت ویسکانسین روز دوشنبه دستور آزادی برندان دیسی، یکی از محکومان پروندۀ تجاوز و قتل یک عکاس زن را در این ایالت صادر کرد.

آگهی

دادگاه ایالت ویسکانسین روز دوشنبه دستور آزادی برندان دیسی، یکی از محکومان پروندۀ تجاوز و قتل یک عکاس زن را در این ایالت صادر کرد. برندان دیسی که ۲۷ سال دارد، هنگامی که ۱۶ ساله بود به همراه دایی اش به اتهام قتل این زن مورد محاکمه قرار گرفت و به حبس ابد محکوم شد.

قاضی دادگاه ویسکانسین می گوید شواهدی در پروندۀ این جوان به دست آمده که نشان می دهد پلیس با استفاده از بهرۀ هوشی بسیار پایین برندان دیسی، وی را به سمت اعتراف به مشارکت در تجاوز و قتل ترزا هالبک سوق داده است.

ماجرای این پرونده و زندگی برندان دیسی موضوع یک سریال تلویزیونی بسیار پرطرفدار به نام «ساختن یک قاتل» شده که از شبکۀ نت فلیکس پخش می شود. سازندگان این سریال با استفاده از شواهد به دست آمده، روند بازجویی و محاکمۀ این برندان دیسی و استیون ایوری را زیر سوال برده اند.

A federal judge ordered the release of Brendan Dassey, the “Making a Murderer” subject https://t.co/TPqYzfi7vq

— The New York Times (@nytimes) 15 novembre 2016

این سریال که طی سالهای محاکمه و محکومیت این دو به حبس ابد ساخته شده، به داستان زندگی این دو می پردازد. استیون ایوری در سال ۱۹۸۵ نیز به جرم تجاوز به زندان طولانی مدت محکوم شده بود اما پس از هجده سال و با بدست آمدن مدارک مهمی از جمله دی ان ای بی گناهی وی ثابت و در سال ۲۰۰۳ از زندان آزاد شد.

وی در سال ۲۰۰۵ مجددا به تجاوز و قتل متهم و به متعاقب آن در حالیکه به دلیل سالهایی که در زندان بسر می برد، یک دادخواست به مبلغ ۳۶ میلیون دلار جریمه به نفع وی صادر شده بود، به حبس ابد محکوم شد.

با آغاز پخش سریال ساختن یک قاتل از شبکۀ نت فلیکس، طوماری با بیش از ۱۳۰.۰۰۰ امضا به کاخ سفید ارائه شد که امضا کنندگان در آن خواستار آزادی برندان دیسی و استیون ایوری شدند.

It's taken a decade for courts to rule Brendan Dassey's confession involuntary. #MakingAMurdererpic.twitter.com/CH4q9Jbjxa

— Making A Murderer (@MakingAMurderer) 14 septembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مسئولان به تحصن حامیان فلسطینی‌ها در دانشگاه‌های آمریکا؛ دانشجویان چه می‌خواهند؟

همه چیز درباره بسته کمک‌های ۹۵ میلیارد دلاری سنای آمریکا؛ سهم اسرائيل و اوکراین چقدر خواهد بود؟

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند