برندان دیسی، یکی از شخصیت های سریال ساختن یک قاتل آزاد می شود

برندان دیسی، یکی از شخصیت های سریال ساختن یک قاتل آزاد می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه ایالت ویسکانسین روز دوشنبه دستور آزادی برندان دیسی، یکی از محکومان پروندۀ تجاوز و قتل یک عکاس زن را در این ایالت صادر کرد.

آگهی

دادگاه ایالت ویسکانسین روز دوشنبه دستور آزادی برندان دیسی، یکی از محکومان پروندۀ تجاوز و قتل یک عکاس زن را در این ایالت صادر کرد. برندان دیسی که ۲۷ سال دارد، هنگامی که ۱۶ ساله بود به همراه دایی اش به اتهام قتل این زن مورد محاکمه قرار گرفت و به حبس ابد محکوم شد.

قاضی دادگاه ویسکانسین می گوید شواهدی در پروندۀ این جوان به دست آمده که نشان می دهد پلیس با استفاده از بهرۀ هوشی بسیار پایین برندان دیسی، وی را به سمت اعتراف به مشارکت در تجاوز و قتل ترزا هالبک سوق داده است.

ماجرای این پرونده و زندگی برندان دیسی موضوع یک سریال تلویزیونی بسیار پرطرفدار به نام «ساختن یک قاتل» شده که از شبکۀ نت فلیکس پخش می شود. سازندگان این سریال با استفاده از شواهد به دست آمده، روند بازجویی و محاکمۀ این برندان دیسی و استیون ایوری را زیر سوال برده اند.

این سریال که طی سالهای محاکمه و محکومیت این دو به حبس ابد ساخته شده، به داستان زندگی این دو می پردازد. استیون ایوری در سال ۱۹۸۵ نیز به جرم تجاوز به زندان طولانی مدت محکوم شده بود اما پس از هجده سال و با بدست آمدن مدارک مهمی از جمله دی ان ای بی گناهی وی ثابت و در سال ۲۰۰۳ از زندان آزاد شد.

وی در سال ۲۰۰۵ مجددا به تجاوز و قتل متهم و به متعاقب آن در حالیکه به دلیل سالهایی که در زندان بسر می برد، یک دادخواست به مبلغ ۳۶ میلیون دلار جریمه به نفع وی صادر شده بود، به حبس ابد محکوم شد.

با آغاز پخش سریال ساختن یک قاتل از شبکۀ نت فلیکس، طوماری با بیش از ۱۳۰.۰۰۰ امضا به کاخ سفید ارائه شد که امضا کنندگان در آن خواستار آزادی برندان دیسی و استیون ایوری شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

جایزه ۱.۶ میلیارد دلاری «مگا میلیونز»؛ برنده ناشناس در فلوریدا پس از ۷ هفته پا پیش گذاشت