سخنرانی شکست هیلاری کلینتون در جمع طرفداران و اعضای ستاد انتخاباتی

سخنرانی شکست هیلاری کلینتون در جمع طرفداران و اعضای ستاد انتخاباتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون نیمه شب سه شنبه، پس ازاعلام نتایج شمارش آراء و مشخص شدن باخت او در این دوره از انتخابات، بدون هیچگونه اظهار نظری طرفداران خود را به خانه فرستاده…

آگهی

هیلاری کلینتون نیمه شب سه شنبه، پس ازاعلام نتایج شمارش آراء و مشخص شدن باخت او در این دوره از انتخابات، بدون هیچگونه اظهار نظری طرفداران خود را به خانه فرستاده بود. این نامزد حزب دموکرات، نهایتا روز چهارشنبه در جمع هوادارانش درباره شکست غیرمنتظره خود سخنرانی کرد.

خانم کلینتون گفت: «ما فهمیدیم که کشور ما دارای اختلاف آرای عمیقی است. من هنوز به آمریکا باور دارم و خواهم داشت. اگر باور شما این باشد باید نتایج انتخابات را قبول کنید و به آینده امیدوار باشید. دونالد ترامپ قرار است که رئیس جمهور ما باشد. ما باید با ذهنی باز به او فرصتی برای رهبری دهیم.»

هیلاری کلینتون که پس از اعلام نتایج در تماسی تلفنی، پیروزی دونالد ترامپ را به او تبریک گفته بود، اضافه کرد: «من به دونالد ترامپ تبریک گفتم و به او پیشنهاد دادم تا از طرف مردم آمریکا با او همکاری کنم.»

خانم کلینتون با اشاره به زنان آمریکا گفت: «می خواهم که همه زنان و بخصوص زنان جوانی که امیدشان به ستاد انتخاباتی و شخص من بود بدانند که افتخار بزرگی برای من بود که نماینده و مبارز آنان در این رقابت باشم. ما هنوز نتوانستیم این سخت ترین سقف شیشه ای را بشکنیم [اشاره به اولین رئیس جمهور زن آمریکا] اما روزی یک نفر اینکار را خواهد کرد و خیلی دور نخواهد بود.»

او با اعلام شکست در انتخابات سه شنبه، خطاب به طرفداران خود گفت: «می دانم که چقدر شما مایوس شدید، من هم مایوس شدم.»
او اضافه کرد که به مبارزات انتخاباتی و فعالیتهای طرفدارانش افتخار می کنند. هیلاری کلینتون پیش از مشخص شدن نتایج اولیه، در توئیتر خود از تیم انتخاباتی اش تشکر کرده بود و گفته بود که نتیجه هر چه باشد، به آنها افتخار می کند.

دونالد ترامپ با کسب ۲۸۹ آرای الکترال در ۵۱ ایالت موفق به شکست هیلاری کلینتون و راهیابی به کاخ سفید شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ترامپ برنده شد؟

پنج تفاوت دونالد ترامپ با روسای جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم