Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پنج تفاوت دونالد ترامپ با روسای جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا

پنج تفاوت دونالد ترامپ با روسای جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میلیاردر رییس جمهور معمولا سیاستمداران عالی رتبه، پس از ترک سمت دولتی تجارت را شروع می کنند و یا بعنوان مشاور شرکتهای تجاری بزرگ شروع به فعالیت می کنند.

میلیاردر رییس جمهور

آگهی

معمولا سیاستمداران عالی رتبه، پس از ترک سمت دولتی تجارت را شروع می کنند و یا بعنوان مشاور شرکتهای تجاری بزرگ شروع به فعالیت می کنند. اما دونالد ترامپ این الگو را وارونه کرده است.

او اولین میلیاردری است که به عنوان ریس جمهوری ایالات متحده آمریکا به کاخ سفید راه یافته است.

البته دونالد ترامپ اولین رییس جمهوری نیست که از خانواده ای ثروتمند می آید. جان اف کندی، سی وپنجمین رییس جمهوری ایالات متحده هم در خانواده ای ثروتمند و با نفوذ به دنیا آمده بود و تئودور و فرانکلین روزولت هم از وضع مالی خوبی برخوردار بودند.

سالخورده ترین رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا

یکی از نکات کلیدی در کارزارهای انتخاباتی دونالد ترامپ این بود که از شایعاتی که درباره سلامتی هیلاری کلینتون وجود داشت، استفاده کرد. دونالد ترامپ ژوئن گذشته ۷۰ ساله شد. او یک سال از هیلاری کلینتون بزرگتر است.

به این ترتیب دونالد ترامپ سالخورده ترین رییس جمهوری ایالات متحده تا کنون است. او در این مورد حتی از رونالد ریگان، رییس جمهوری جمهوری خواه در سال ۱۹۸۰ به کاخ سفید راه یافت، پیشی گرفت است. ریگان وقتی رییس جمهور آمریکا شد، ۶۹ سال داشت.

«برج ترامپ»

بناهایی زیادی در ایالات متحده آمریکا به نام یکی از روسای جمهوری پیشین این کشور نامگذاری شده اند. از مدارس و کتابخانه ها گرفته تا بناها و ساختمانهای مشهور مثل: بنای یادبود واشنگتن، فرودگاه بین المللی جی اف کندی، بنای یاد بود لینکلن در واشنگتن دی سی.

اما دونالد ترامپ پیش از ورود به کاخ سفید، بنایی به اسم خودش دارد: برج ترامپ، واقع در خیابان پنجم منهتن. این برج به ارتفاع ۲۰۲ متر محل زندگی دونالد و ملانیا ترامپ است. آنها در طبقه ۶۶ در پنت هاوس زندگی می کنند. این برج علاوه بر محل زندگی، محل کار ابر میلیاردر هم هست. برنامه تلویزیونی «کارآموز» هم که دونالد ترامپ مجری آن بود در همین «برج ترامپ» فیلمبرداری شده است.

کم تجربه ترین رییس جمهوری ایالات متحده

در طول مبارازات انتخاباتی اغلب گفته می شد که هیلاری کلینتون در حوزه سیاست تجربه بیشتری از رقیب جمهوری خواه خود دارد. خانم کلینتون از سال ۲۰۰۱ سناتور بود. در حالیکه دونالد ترامپ پیش از این تجربه سیاسی قابل توجهی نداشته است.
باراک اوباما بیش از این که انتخاب شود در سال ۲۰۰۹ میلادی، ده سال در کار سیاست بود. حتی رونالد ریگان که قبلا هنرپیشه هالیوود بود، قبل از رسیدن به ریاست جمهوری وارد دنیای سیاست شده بود. او قبلا فرماندار کالیفرنیا بود.

زندگی زناشویی پرفراز و نشیب

ادعا می شود که ریگان تنها رئیس جمهوری آمریکاست که از همسرش طلاق گرفته بود. با اینکه این طلاق بسیار پیش از انتخاب وی به ریاست جمهوری رخ داده بود.

اما باز هم از این نظر ترامپ با رؤسای جمهور پیشین متفاوت است. ملانیا ترامپ قبل از ازدواج با دونالد ترامپ مدل بوده است. او پس از ایوانا زلنیچکووا و ماریا میپلزِ هنرپیشه، سومین همسر ترامپ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برج تجاری ترامپ در منهتن آتش گرفت

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد