«فیس بوک برای حذف ویديوی رابطه جنسی دختر ایتالیایی، نباید منتظر حکم دادگاه می ماند»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«فیس بوک برای حذف ویديوی رابطه جنسی دختر ایتالیایی، نباید منتظر حکم دادگاه می ماند»

قضات دادگاه در ایتالیا اعلام کردند که فیس بوک باید بدون درنگ، ویدیویی را که رابطه جنسی یک دختر جوان ایتالیایی را نشان می داد از سایت خود حذف می کرد.

بر اساس این حکم فیس بوک نباید برای حذف این ویدیو، منتظر حکم دادگاه می ماند. تیزیانا کانتونه ۳۱ ساله حدود دو ماه قبل، پس از مدتها تحت فشار بودن به دلیل منتشر شدن این ویدیو خودکشی کرد. خودکشی او جامعه ایتالیا را بهت زده کرد. این دختر فیلم رابطه جنسی خود با دوست پسرش را برای چند نفر ارسال کرده بود. اما بعد از این که متوجه شد این فیلم در اینترنت منتشر شده است، پشیمان شد و دست به هرکاری زد تا مانع پخش شدن این فیلم شود.

زندگی برای او وقتی سخت تر شد که بسیاری از کاربران اینترنت، ویدیوهایی به تقلید از ویدیوی او ساختند و حتی تی شرتهایی درباره این ویدیو به بازار آمد. این دختر شغل و کرد، شهر محل زندگی خود را عوض کرد و به منطقه ای خلوت تر نقل مکان کرد.

اما هیچ کدام از این اقدامات نتوانست آرامش را به زندگی او بازگرداند تا این که سرانجام حدود دو ماه قبل این دختر جوان خودکشی کرد.

او به دنبال این بود که نامش را هم عوض کند و تلاش کرد که وب سایتهای جستجوگر نام او را از نتیجه جستجوهای خود پاک کنند. اما این تلاش وقتی به مشکل برخورد که مشخص شد خود او به ضبط ویدیو راضی بوده است.

این حکم علیه فیس بوک زمانی اعلام شده است که دادستانی شهر مونیخ در حال بررسی پرونده ای علیه این وب سایت در خصوص کوتاهی فیس بوک در مواجهه با مطالب مروج خشونت است. فیس بوک متهم شده است که با کوتاهی کردن در حذف پستهای نژادپرستانه، قوانین داخلی آلمان را زیر پا گذاشته است.