جنجال در سئول؛ دوستان بانفوذ و صمیمی ممکن است باعث محاکمه و استیضاح رئیس جمهوری شوند

جنجال در سئول؛ دوستان بانفوذ و صمیمی ممکن است باعث محاکمه و استیضاح رئیس جمهوری شوند
نگارش از Masoud Imani Kalesar

«آن جونگ بِوم، Ahn Jong-beom» دستیار سابق و دوست صمیمی رئیس جمهوری کره جنوبی که به سوء استفاده از نفوذ بر مقام ریاست جمهوری متهم است نیز بازداشت و توسط دادستان ها مورد بازجویی و تحقیق قرار…

«آن جونگ بِوم، Ahn Jong-beom» دستیار سابق و دوست صمیمی رئیس جمهوری کره جنوبی که به سوء استفاده از نفوذ بر مقام ریاست جمهوری متهم است نیز بازداشت و توسط دادستان ها مورد بازجویی و تحقیق قرار گرفت.

آقای «آن» پس از «چوی سون سیل، Choi Soon-sil» دومین دوست صمیمی «پارک گئون های، Park Geun-hye» رئیس جمهوری است که بازداشت می شود، دوستانی که در کره جنوبی جنجال آفریده اند و ممکن است که باعث محاکمه و استیضاح دوست رئیس جمهور خود بشوند.

خانم پارک بخاطر جنجالی که در کانون آن واقع شده «عمیقا» از ملتش عذرخواهی کرده است.

کره ای ها از این خشمگین هستند که آقای آن و خانم چوی دو دوست دیرینه خانم «پارک»، نفوذی بیشتر از آنچه می باید بر رئیس جمهورشان داشته اند.

دسترسی آسان به اسناد طبقه بندی شده دولتی بدون درنظرداشت تمهیدات امنیتی، سوء استفاده از دوستی نزدیک و صمیمانه با رئیس جمهوری برای ترغیب شرکتها به حمایت مالی از بنیادها و نهادهای مورد نظرشان از جمله اتهامات وارد شده به این دو نفر است، اتهاماتی که کره ای ها در چارچوب سنت و فرهنگ خود آن را برنمی تابند.

از پدر خانم چوی نیز به عنوان پدر معنوی پارک گئون های، رئیس جمهوری کره جنوبی نام برده می شود.

مطالب مرتبط