کمربند دفاعی داعش در اطراف شهر موصل شکسته شد

کمربند دفاعی داعش در اطراف شهر موصل شکسته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای شرکت کننده در نبرد بزرگ موصل توانستند برای اولین بار بخشی از کمربند دفاعی داعش در اطراف این شهر را بشکنند و به ۱.

آگهی

نیروهای شرکت کننده در نبرد بزرگ موصل توانستند برای اولین بار بخشی از کمربند دفاعی داعش در اطراف این شهر را بشکنند و به ۱.۵ کیلومتری محدوده موصل برسند.

به گفته یکی از فرماندهان عراقی، خط دفاعی داعش در شرق این شهر شکسته شده است و ارتش عراق، داوطلبان و پیشمرگه های کرد توانسته اند تاکنون ۹۰ روستا و شهر کوچک را از داعش پس بگیرند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه در جریان بازدید از مناطق جنگی در شهر قیاره در جنوب موصل گفت: «ما از هر سو به داعش نزدیک می شویم و سر مار را قطع خواهیم کرد. آنها هیچ راهی برای فرار نخواهند داشت. آنها هیچ انتخابی ندارند. یا باید تسلیم شوند و یا بمیرند.»

از اهداف مهم نیروهای عراقی در عملیات صبح دوشنبه، آزادسازی دو روستای بزوایا و گوگچلی در جنوب غرب بشیکا بود. با آزاد سازی هر منطقه، نیروهای پیشمرگه به جستجوی غیرنظامیان می پردازند و آنها را به مکانهای امن منتقل می کنند. همچنین واحدهای ضدترور مستقر می شوند و تا رسیدن نیروهای عراقی، کنترل و پاکسازی آنجا را در دست می گیرند.

ارتش آمریکا تخمین می زند که حدود ۳ هزار تا ۵ هزار نفر از نیروهای داعش در داخل شهر موصل باشند و حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر از این ستیزه جویان نیز در کمربند دفاعی بیرونی شهر مستقر شده باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده داعش از غیرنظامیان موصل به عنوان سپر انسانی

آمریکا خواستار عملیات نیروهای ائتلاف در رقه

از سرگیری حملات شبه‌نظامیان عراق به نیروهای ائتلاف آمریکایی؛ پنج راکت به سوریه شلیک شد