مسئول حفاظت مدنی ایتالیا: آمار بی خانمان های پس از زلزله بیش از ۲ هزار نفر است

مسئول حفاظت مدنی ایتالیا: آمار بی خانمان های پس از زلزله بیش از ۲ هزار نفر است
نگارش از Euronews

زمین لرزه ۶.

زمین لرزه ۶.۶ ریشتری صبح روز یکشنبه که مرکز ایتالیا را لرزاند، ویرانی ساختمان های بسیاری را در پی داشته است.
مرکز این زلزله در جنوب شرقی شهر پروجا بوده و بیشترین خسارت به شهر نورچا وارد شده است. نورچا در شمال رم و در جنوب پروجا قرار داد. شدت این زمین لرزه در حدی بوده که در رم، پایتخت ایتالیا نیز احساس شده است.

سابرینا پیسو، خبرنگار یورونیوز با فابریزیو کورچو، مسئول حفاظت مدنی ایتالیا گفت و گویی تلفنی انجام داده و از او درباره شرایط ساکنان شهر نورچا پس از زمین لرزه شدید پرسیده است.

آقای کورچو گفت: «در حال حاضر ساکنان این شهر از ترس وقوع زمین لرزه ای دیگر در خیابان هستند. آنهایی که خانه هایشان تخریب شده به هتل و یا نواحی ساحلی رفته اند. ما چادرهایی برای افرادی که بی خانمان شده اند تهیه و این چادرها را در مناطقی که امن تر به نظر می رسند برپا کرده ایم. همچنین در تلاش هستیم تا امنیت جاده ها را بررسی کنیم و امکانات بهداشتی و آب آشامیدنی سالم در اختیار این افراد قرار دهیم.»

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره تعداد افرادی که بی خانمان شده اند و نیز میزان خرابی های ناشی از زمین لرزه گفت: «دستکم دو هزار نفر هستند ولی واقعا آمار دقیقی در دست نیست زیرا بسیاری از ساکنان این منطقه ممکن است در حال حاضر به سمت نواحی ساحلی رفته باشند و گروهی هم به دیگر شهرها که امن تر است رفته اند اما رقم قطعا بزرگتر از این است.»

این زمین لرزه حدود دو ماه پس از زلزله ماه اوت در ایتالیا رخ داد که مرگ دستکم ۳۰۰ تن را در پی داشت.

مطالب مرتبط