آزادی ۷۸ شهر و روستا در جریان عملیات موصل

آزادی ۷۸ شهر و روستا در جریان عملیات موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش عراق تاکنون موفق به بازپس گیری ۷۸ شهر و روستا در جریان عملیات آزادسازی موصل شده است.

آگهی

ارتش عراق تاکنون موفق به بازپس گیری ۷۸ شهر و روستا در جریان عملیات آزادسازی موصل شده است.

همزمان با پیشروی نیروهای ائتلافی به سوی موصل، گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش نیز روز دوشنبه کنترل شهر رُطبه را در غرب استان انبار به دست گرفت.

استفاده از خودروهای بمبگذاری شده یکی از تاکتیک هایی است که داعش در مقابله با نیروهای ائتلاف به ویژه در شمال موصل و علیه پیشمرگه ها به کار گرفته است.

از سویی دیگر عده ای از جوانان سنی مذهب عراقی نیز در یک اردوگاه پناهجویان در اربیل داوطلبانه به نیروهای ارتش می پیوندند. علی محمد، یکی از این جوانان است که از شهرش، خالدیه رانده شده است. وی می گوید: «از تلویزیون شنیدم که مردم برای جنگ با داعش جمع شده اند و من هم تصمیم گرفتم که ثبت نام کنم و انتقامم را از داعش بگیرم که بسیاری از اعضای خانواده ام را کشته است.»

مجموع نظامیانی که در عملیات آزادسازی موصل مشارکت دارند ۳۰ هزار تن عنوان شده که از سوی جنگنده های ارتش ایالات متحده آمریکا پشتیبانی می شوند. در همین حال شمار شبه نظامیان داعش در موصل حداکثر ۶ هزار تن برآورد می شود. باقی ماندن صدها هزار غیرنظامی در این شهر، عملیات آزادسازی را پیچیده کرده است. تا پیش از آغاز عملیات آزادسازی موصل، جمعیت این شهر حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برآورد می شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار آوارگانی که از نبرد موصل می گریزند، رو به افزایش است

نبرد موصل؛ حلقه محاصره داعش تنگتر می شود، روستاییان می گریزند

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت