آغاز عملیات برچیدن «جنگل» و انتقال پناهجویان به سایر نقاط فرانسه

آغاز عملیات برچیدن «جنگل» و انتقال پناهجویان به سایر نقاط فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کار تخلیه منطقه موسوم به «جنگل» در بندر کاله واقع در شمال فرانسه و انتقال شش تا هشت هزار پناهجو و مهاجر ساکن آن آغاز شد.

آگهی

کار تخلیه منطقه موسوم به «جنگل» در بندر کاله واقع در شمال فرانسه و انتقال شش تا هشت هزار پناهجو و مهاجر ساکن آن آغاز شد. به رغم درگیری های پراکنده برخی پناهجویان با پلیس در روز یکشنبه، کار تخلیه این منطقه روز دوشنبه با آرامش و بدون مقاومت همراه بود.

اولین کاروان متشکل از ۶۰ دستگاه اتوبوسِ حامل مهاجران و پناهجویان امروز دوشنبه بندر کاله را ترک کرد.

The Jungle in Calais 2003-2016شاندور ژیروش خبرنگار یورونیوز در کاله می گوید: «چند ماه پیش این منطقه اردوگاه بزرگی از خیمه ها بود، اما اکنون مقامات محلی آن را برچیده اند. آنها دارند آماده می شوند تا باقیمانده “جنگل” را هم خراب کنند. اما بسیاری از ساکنان این اردوگاه مخالف این کار هستند.»

ساکنان این منطقه بیشتر از اتباع سودان، سوریه و افغانستان هستند که همواره قصد داشته اند از طریق تونل یا کانال مانش خود را به خاک بریتانیا برسانند.

حیات خان، پناهجوی افغان می گوید: «جنگل خوب نیست، مشکلات زیادی در آن هست، یکی موبایلت را می دزدد، یکی پولت را می دزدد. جنگل اصلا خوب نیست، خیلی مشکلات در آن هست.»

یکی از داوطلبان فعالیت های بشردوستانه در کاله می گوید: «بعضی ها از این که مجبور به ماندن در فرانسه بشوند راضی نیستند، ولی قطعا خطری که برای سفر به بریتانیا باید به جان بخرند و تازه شاید موفق به این کار هم نشوند، آنها را آزار می دهد.»

در عین حال برخی پناهجویان حاضرند به هر قیمتی خود را به بریتانیا برسانند.

عمار محمد، پناهجوی سودانی می گوید: «من نگران نیستم، نگران زندان رفتن نیستم. فقط می خواهم به بریتانیا بروم، فقط بریتانیا. نه فرانسه، نه کشورهای دیگر اروپا، فقط بریتانیا.»

تا بعد از ظهر دوشنبه، بیش از ۱۵۰۰ نفر از ساکنان «جنگل» این منطقه را ترک کرده اند. آنها در چندین صف جداگانه سوار اتوبوس هایی شدند که مقامات دولتی برایشان آماده کرده بودند. بیم آن می رود که پس از عزیمت داوطلبان، افرادی در اردوگاه بمانند و مقاومت کنند.

مقامات فرانسوی می گویند که کار انتقال تمامی پناهجویان و اسکان آنها در دیگر نقاط فرانسه و تعطیلی همیشگی «جنگل» ممکن است دست کم یک هفته طول بکشد.

دولت فرانسه نیمی از اردوگاه کاله را برچیده بود و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری وعده داده بود که نهایتا تا پایان سال جاری میلادی باقیمانده اردوگاه کاله به کلی برچیده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به روند کند انتقال کودکان بدون همراه از فرانسه به بریتانیا

درگیری پلیس فرانسه و مهاجران در اردوگاه «جنگل» در شمال فرانسه

اردوگاه جنگل تخریب می شود