تلاشهای اتحادیه اروپا برای مقابله با ورود پناهجویان از آفریقا شدت می یابد

تلاشهای اتحادیه اروپا برای مقابله با ورود پناهجویان از آفریقا شدت می یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران اتحادیه اروپا یک روز پس از نجات بیش از ۲۰۰ پناهجو در نزدیکی ساحل لیبی در دریای مدیترانه، بر سر گسترش تلاشهای خود در راستای مقابله با مهاجرت از کشورهای آفریقایی موافقت…

آگهی

رهبران اتحادیه اروپا یک روز پس از نجات بیش از ۲۰۰ پناهجو در نزدیکی ساحل لیبی در دریای مدیترانه، بر سر گسترش تلاشهای خود در راستای مقابله با مهاجرت از کشورهای آفریقایی موافقت کردند.

بنا به توافقی که روز پنجشنبه به دست آمد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد عقد توافقات تجاری با کشورهای آفریقایی و انجام سرمایه گذاری در این کشورها را مطرح خواهند کرد.

توافق سران اتحادیه اروپا در حالی صورت می گیرد که روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا روز چهارشنبه از درخواست کمک لیبی از اتحادیه اروپا برای کنترل موج عبور پناهجویان از این کشور خبر داده بود.

کشورهای اروپایی در ازای کمک های مالی به کشورهای آفریقایی خواستار تشدید کنترل مرزها در آفریقا خواهند شد و از کشورهای این قاره درخواست خواهند کرد پناهجویانی را که درخواست پناهندگی آنها پذیرفته نمی شود، در کشور خود بپذیرند.

شمار پناهجویانی که از کشورهای آفریقایی خود را به ایتالیا می رسانند در سال جاری افزایش یافته است. سال گذشته ۱۵۴ هزار نفر با عبور از دریای مدیترانه خود را به ایتالیا رساندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند