همزمان با نشست لوزان و لندن ده ها نفر در بمباران حلب کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
همزمان با نشست لوزان و لندن ده ها نفر در بمباران حلب کشته شدند

نبرد برای کنترل حلب نه تنها برای مخالفان مسلح و دمشق بلکه برای کشورهای خارجی درگیر در بحران جنگ داخلی سوریه به نبردی سرنوشت ساز تبدیل شده است.

دولت های روسیه و سوریه می گویند منطقه مسکونی «سعیدعلی» در غرب شهر حلب که در کنترل نیروهای دولتی است هدف ۹ موشک سرگردان و دست ساز مخالفان قرار گرفته و تلفات جانی بر جای گذاشته است.

سوریه و روسیه، غرب، ترکیه و برخی از کشورهای عرب را به حمایت از گروه های مسلح مخالف بشار اسد و طولانی تر کردن جنگ داخلی سوریه متهم می کنند و می گویند این گروه ها از غیرنظامیان سوری در شرق حلب به عنوان سپری انسای استفاده می کنند.

اما همزمان با تلاش های دیپلماتیک بی ثمر روز یکشنبه در لوزان و لندن برای پایان دادن به کشتار در سوریه، جنگنده های ارتش سوریه و روسیه به بمباران شرق حلب ادامه دادند.

قدرت های غربی معتقدند حملات هوایی روسیه و سوریه به شرق شهر حلب جان غیرنظامیان را می ستاند تا اسلامگرایان افراطی و «تروریست ها» را.

امدادگران و فعالان سوری می گویند تنها در ۲۴ ساعت گذشته در بیش از ۴۰ حمله هوایی ۴۹ نفر در شرق حلب که در کنترل مخالفان مسلح دولت است جان باخته اند و شماری از غیرنظامیان در زیر آوار گرفتار شده اند.