Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج انتقادات از مقامات قضایی آلمان در پی خودکشی جابر البکر در زندان

موج انتقادات از مقامات قضایی آلمان در پی خودکشی جابر البکر در زندان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال خودکشی جابر البکر جوان ۲۲ ساله سوری مظنون به برنامه ریزی حمله تروریستی، پلیس و مقامات قضایی ایالت زاکسن آلمان با موجی از انتقاد مواجه شده اند و وکیل جابر البکر خودکشی موکلش را در زندان یک رسو

آگهی

به دنبال خودکشی جابر البکر جوان ۲۲ ساله سوری مظنون به برنامه ریزی حمله تروریستی، پلیس و مقامات قضایی ایالت زاکسن آلمان با موجی از انتقاد مواجه شده اند و وکیل جابر البکر خودکشی موکلش را در زندان یک رسوایی قضایی نامیده است.

با وجود مراقبت های امنیتی شدید در ارتباط با مظنونان حملات تروریستی، مشخص نیست که جابر البکر چگونه موفق به خودکشی شده است. از سوی دیگر با بالا گرفتن انتقادات، وزیر کشور آلمان خواستار تحقیق و تفحص درباره این موضوع شده است.

سباستین گمکوف وزیر دادگستری ایالت زاکسن آلمان در پاسخ به انتقادات گفت: «با مظنون بازداشت شده به منظور بدست آوردن تصویری از شخصیت او گفتگو شده بود و بعد بخش روان شناسی بازداشتگاه با او صحبت کرده بود و پس از آن هیج خطر خودکشی حادی نزد مظنون تشخیص داده نشده بود.»

با این حال الکساندر هویبنر وکیل تسخیری جابر البکر می گوید که درباره وضعیت موکلش هشدار داده است: «من می دانستم که او عصبی است و آماده انجام کاری است. چیزی که مرا نگران می کرد این بود که او رفتار طبیعی نداشت. البته وقتی شما خبر را دریافت می کنید، شوکه می شوید و از خودتان می پرسید آیا هر چه در توان داشتید انجام دادید یا اینکه آیا می توانستید کار بیشتری انجام دهید یا مدت بیشتری کنار او در زندان بمانید و بیشتر با او حرف بزنید. وضعیت فعلی، وضعیت خوبی نیست.»

وکیل جابر البکر می گوید که موکلش با شکستن لامپ و دستکاری پریز برق سعی در خودکشی داشته و همچنین در اعتصاب غذا به سر می برده است. با این حال رئیس زندان بعد از حادثه گفته است که اقدامات او در تخریب پریز و لامپ نوعی خرابکاری ارزیابی شده است تا تلاش برای خودکشی.

در نبود دوربین های امنیتی، وضعیت جابر البکر هر ۱۵ دقیقه چک می شد اما یک ساعت قبل از خودکشی وی، چرخه بازدید به هر نیم ساعت افزایش داده شده بود. جسد جابر البکر ۱۵ دقیقه بعد از آخرین چک امنیتی یافته شد.

جابر البکر پناهجوی سوری در ماه فوریه ۲۰۱۵ به آلمان آمد. او برای ماهها به ظن ارتباط با داعش تحت نظارت بود. روز شنبه پلیس برای دستگیری وی به محل زندگیش حمله کرد، اما او موفق به فرار شد و پس از تعقیب و گریز دو روزه در لایپزیک و توسط سه پناهجوی سوریی تحویل پلیس شد.

برخی رسانه های آلمانی گفته است که این سه پناهجوی سوری همدست جابر البکر هستند با این حالا مقامات هنوز در این باره نظری ندادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد