نظرسنجی ها نشان می دهد کلینتون با فاصله ۱۱ درصد نسبت به ترامپ پیشتاز است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نظرسنجی ها نشان می دهد کلینتون با فاصله ۱۱ درصد نسبت به ترامپ پیشتاز است

پل رایان، رئیس جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد از دونالد ترامپ دفاع نمی کند.

نامزد جمهوریخواهان در واکنش به این اقدام با حمله به پل رایان به روی حساب توییتر خود از وی خواسته است به جای ایستادن در مقابل نامزد جمهوریخواهان آمریکا به معضلاتی مانند بیکاری، بودجه و مهاجرت بپردازد.

دونالد ترامپ همچنین در فردای دومین مناظره از فاصلۀ کوتاه با رقیب دموکرات در نظرسنجی ها سخن می گوید در حالیکه نظرسنجی ها نشان می دهد هیلاری کلینتون با فاصله ۱۱ درصد بالاتر از دونالد ترامپ ایستاده است.

وی در پنسیلوانیا در نطق خود گفت: «ما همه جا را گرفته ایم، در اوهایو مانند فلوریدا پیشتاز هستیم و این باورکردنی نیست. ما در فلوریدا حداقل ۲۵ هزار رای بالاتریم و همه می گویند که امکان ندارد حتی سه درصد در نظرسنجی ها عقب تر باشیم. حتی نظرسنجی ها قابل اعتماد نیستند و به شما می گویم این سیستم تقلبی است.»

انتشار ویدئویی از نامزد جمهوریخواهان که سخنان رکیکی در مورد زنان به کار می برد، از دلایل کاهش رتبۀ وی در نظرسنجی هاست. هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در نطق خود در روز دوشنبه بار دیگر سخنان خود در جریان مناظرۀ روز یکشنبه را تکرار کرد و گفت: «او نه تنها به زنان بی احترامی می کند بلکه آفریقایی آمریکایی ها ، لاتین تبارها، مسلمانان و سربازان قدیمی، ناتوانان جسمی و مهاجران را نیز تحقیر می کند و مورد اهانت قرار می دهد، حداقل بین کسی هیچ تبعیضی قائل نمی شود.»

مناظرۀ بعدی این دو روز نوزدهم اکتبر برگزار می شود و طی یک ماهی که به انتخابات مانده است، هیلاری کلینتون امیدوار است بر فاصلۀ ۱۱ درصدی خود در نظرسنجی ها بیافزاید. طبق نظرسنجی دیگری که صورت گرفته دموکرات ها در سنا و مجلس نمایندگان بعدی این کشور از شانس بیشتری برخوردار خواهند بود.