آگهی

ایتالیا رسما نامزدی شهر رم برای میزبانی المپیک ۲۰۲۴ را پس گرفت

ایتالیا رسما نامزدی شهر رم برای میزبانی المپیک ۲۰۲۴ را پس گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیته ملی المپیک ایتالیا روز سه شنبه رسما نامزدی شهر رم را برای میزبانی از بازیهای المپیک تابستانی سال ۲۰۲۴ پس گرفت.

کمیته ملی المپیک ایتالیا روز سه شنبه رسما نامزدی شهر رم را برای میزبانی از بازیهای المپیک تابستانی سال ۲۰۲۴ پس گرفت. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شهردار جدید رم از حمایت طرح یاد شده امتناع کرد.

آگهی

جیووانی مالاگو رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا در یک کنفرانس خبری گفت: «آیا طرحی جایگزین وجود نداشت؟ چرا وجود داشت. در واقع می توانست وجود داشته باشد. این طرح رسما این بود: حمایت شهرداران یازده شهر ناحیه لاتزیو(منطقه ای در اطراف شهر رم) که قرار بود در حمایت از پیشنهاد نامزدی مشارکت داشته باشند. اما مشکل اینجاست که هیچیک از آنها به نفع ما رای نخواهند داد. ما در این راه اعتبار خود را از دست دادیم. این چیزی است که در افکار من جاری بود و بایست آنرا می گفتم. در حالیکه از یک تیم عالی برخودار بودیم اما حقیقت سخت ماجرا همین است.»

ویرجینیا راجی، شهردار جدید رم ماه گذشته ضمن اعلام مخالفت با میزبانی المپیک ۲۰۲۴، برگزاری این بازیها را زمینه غرق شدن پایتخت ایتالیا در زیر انبوهی از بدهی ها و سازه های بتونی توصیف کرده بود.

کیمته المپیک ایتالیا پیش از این نیز در سال ۲۰۱۱ به دلیل مخالفت ماریو مونتی، رئیس شواری وزیران دولت وقت این کشور از نامزدی برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ انصراف داده بود.

کمیته بین المللی المپیک قرار است در سپتامبر سال آینده میلادی میزبان بازیهای المپیک ۲۰۲۴ را رسما معرفی کند. پاریس، لس آنجلس و بوداپست برای میزبانی از این بازیها نامزد شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حضور ورزنه‌بردار عراقی در دسته‌ای که ورزشکار اسرائیلی شرکت کرده بود جنجالی شد

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد

نخستین تجربه خارجی ماشین گلزنی تاتنهام؛ هری کین به بایرن مونیخ پیوست