Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پاکستان قوانین مجازات متهمان قتل های ناموسی را سخت تر کرد

پاکستان قوانین مجازات متهمان قتل های ناموسی را سخت تر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان پاکستان روز پنجشنبه با تغییر قوانین این کشور راه فرار متهمان به قتل های ناموسی از مجازات را سخت تر و غیرممکن کرد.

آگهی

پارلمان پاکستان روز پنجشنبه با تغییر قوانین این کشور راه فرار متهمان به قتل های ناموسی از مجازات را سخت تر و غیرممکن کرد. بدین ترتیب آنهایی که به نام دفاع از شرافت خانواده مرتکب قتل شوند حتی اگر توسط والدین و خانواده مقتول بخشوده شوند و اعدام نشوند به حبس محکوم خواهند شد.

شرمین عبید چینوی، فیلم ساز و فعال پاکستانی است که با فیلم «دختری در رودخانه: بهای بخشش» جایزه بهترین مستند کوتاه اسکار را از آن خود کرد.

وی می گوید: «در سراسر پاکستان در روستاها و شهرهای کوچک مردم فکر می کنند که قتل های ناموسی جرم محسوب نمی شود چرا که هیچ کس به خاطر ارتکاب آن روانه زندان نمی شود. از همین رو می خواستم بحثی ملی در خصوص قتل های ناموسی آغاز شود تا مردم بدانند که آن جرم و جنایتی جدی است. بخشی از دین و فرهنگ ما نیست، بلکه پدیده ای است که باید با آن همانند قتل عمد برخورد شود و کسانی که مرتکب قتل می شوند زندانی گردند.»

به گزارش کمیسیون حقوق بشر پاکستان، تنها در سال گذشته حدود ۱ هزار و یکصد زن و دختر در این کشور با استدلال لکه دار کردن شرافت خانواده کشته شده اند.

گمان می رود آمار قربانیان قتل های ناموسی در پاکستان بیش از آمار موجود است و بیشتر قتل های از این نوع گزارش نمی شوند.

قتلی که بیشتر از دیگر قتل های ناموسی در پاکستان و جهان رسانه ایی شد کشته شدن فوزیه عظیم بود. وی که در پاکستان به قندیل بلوچ یا کیم کارداشیان معروف بود در انتشار عکس ها و تصاویر خود در شبکه های اجتماعی و آنلاین هراسی نداشت.

محمد وسیم با اعتراف به قتل خواهرش گفته بود که او را بخاطر «بی حرمتی به خانواده و نام بلوچ» کشته است و از کشتن خواهرش متاسف نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زوج پاکستانی دختربچه پیشخدمت را به خاطر رها کردن طوطی کشتند

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد

پاکستانی‌ها برای نشان دادن همبستگی با فلسطینیان در کراچی تظاهرات کردند